Boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, korty tenisowe, bieżnie, park edukacyjny, system nawadniania roślin – w okolicach ulicy Sienkiewicza, Matejki i Prusa we Wrocławiu powstał nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. Wybudowali go zakonnicy! Ma służyć uczniom prowadzonych przez nich szkoły, ale nie tylko! Z boisk będzie mógł korzystać każdy.
Kompleks na terenie starego boiska Zespołu Szkół Salezjańskich "Don Bosco” przy ul. Świętokrzyskiej we Wrocławiu powstał w raptem kilka miesięcy. - Jeszcze rok temu najśmielsze marzenia nie wskazywały na to, że dzisiaj zewnętrzna infrastruktura będzie tak cudownie wyglądać. Przestrzenie sportowe, edukacyjne, kulturalne, rekreacyjne, całe morze zieleni, a także struktura bezpieczeństwa to wszystko nie tylko imponuje, ale przed wszystkim cieszy. Opatrzność Boża dzięki dobrym ludziom przygotowała uczniom bardzo pożyteczną i potrzebną niespodziankę. Na pewno odtąd jakość edukacyjna i rozwój talentów w naszej szkole wkraczają w XXI wiek – mówi ks. Jerzy Babiak, dyrektor placówki.
Co znajduje się na nowo zagospodarowanym terenie? To przede wszystkim infrastruktura sportowa: jest boisko do piłki nożnej, trzy boiska do koszykówki, boiska do piłki siatkowej, badmintona, tenisa ziemnego, bieżnia do sprintu i biegów długodystansowych, skocznia w dal, plac rolkowy, a także trybuny. Szkoła pomyślała też o ekologii – na terenie placówki zainstalowano beczki o łącznej pojemności 45 tys. litrów wody deszczowej z automatycznym systemem nawadniania roślin, posadzono 36 drzew, ponad 5 tysięcy roślin niskopiennych i traw, wprowadzono oczko wodne z roślinnością, solarną stację ładowania smartfonów, pola trawiaste, ogródek edukacyjny, szklarnię, stacja meteoalert.pl.
To wszystko w otoczeniu infrastruktury dodatkowej – jest plac zabaw: zjeżdżalnie, karuzela, drabinki do wspinania - park edukacyjny: wir wodny, pryzmat wodny, kulki Newtona, dendrofon, rury muzyczne, tarcza rotacyjna, podziemne tuby ro rozmów.
I teraz naważniejsze! Boisko będzie dostępne nie tylko dla uczniów szkoły, ale i dla osób z zewnątrz. - Wstęp, po wcześniejszym umówieniu się, będą miały także grupy zorganizowane - mówi portalowi Tuwroclaw.com dyrektor placówki ks. Jerzy Babiak. Już teraz z okazji otwarcia kompleksu sportowo-rekreacyjnego księża salezjanie zapraszają w niedzielę, 4 czerwca w godzinach 12-19 na festyn. W programie wiele atrakcji sportowych, artystycznych oraz kulinarnych.
Inwestycja zyskała dofinansowane ze Środków Budżetu Państwa i Inspektorii św. Jana Bosko we Wrocławiu.
W TYM MIEJSCU POWSTAŁ NOWY KOMPLEKS
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze