Za maksymalnie kilkanaście dni, zaraz po powołaniu nowego rządu, pracę straci wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Kto zastąpi go w roli przedstawiciela rządu na Dolnym Śląsku? Na giełdzie nazwisk od wielu tygodni pojawia się kilka kandydatur. Kto ma szanse na nominacje?
Wojewodę powołuje premier na wniosek ministra odpowiedzialnego za administrację. Odwołanie związanego z PiS Jarosława Obremskiego będzie z pewnością jedną z pierwszych decyzji Donalda Tuska, gdy ten obejmie już tekę premiera. Kogo powoła na nowego przedstawiciela rządu w terenie? W kuluarach wymienia się dziś kilka nazwisk z każdego z komitetów tworzących nową koalicję rządzącą. Na razie nie ma decyzji, której partii przypadnie Dolny Śląsk, a przynajmniej nie ogłoszono jej oficjalnie. Obserwatorzy sceny politycznej są jednak zgodni, że Platforma Obywatelska nie będzie chciała oddać Dolnego Śląska ani Trzeciej Drodze, ani Lewicy. Co nie oznacza, że w tych partiach chętnych do przejęcia schedy po Jarosławie Obremskim brakuje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze