Reklama

Osiedlowa muzyka na podwórkach. W piątek rusza Dzień Sąsiada [WIDEO]

27/05/2019 15:10

– Chcemy, żeby podczas Dnia Sąsiada ludzie wspólnie śpiewali i muzykowali.  Wierzę, że to wydarzenie pozwoli spojrzeć z innej perspektywy na siebie i swoich sąsiadów. Mamy dużo bardzo prostych instrumentów takich jak grzechotki, ale też gitary i ukulele. Dla każdego coś się znajdzie – mówi Bartosz Zubik, koordynator programu Sąsiadujemy i jeden z organizatorów Dnia Sąsiada.


W piątkowe popołudnie, 31 maja, cztery wrocławskie osiedla – Ołbin, Kleczków, Brochów i Przedmieście Oławskie – zamienią się w sceny muzyczne.


Jak podkreślają organizatorzy imprezy, nie ma znaczenia umiejętność gry na gitarze, perkusji, trąbce czy skrzypcach i do grania zaproszeni są wszyscy sąsiedzi oraz sąsiadki.

Tegoroczna odsłona Dnia Sąsiada rozpocznie się o godzinie 17:00. Animatorzy i muzycy będą czekali na mieszkańców i mieszkanki na każdym z czterech osiedli – na Kleczkowie podwórkowa scena muzyczna stanie w obrębie zbiegu ulic Zegadłowicza i Kraszewskiego, a na Ołbinie wspólne granie rozpocznie się przy skwerze Ludzi ze Znakiem „P”.

Reklama

Dźwięki akordeonów, bębnów, gitar i wielu innych instrumentów na Przedmieściu Oławskim usłyszeć będzie można w okolicy położonego tuż przy kanale Fosy Miejskiej skweru Krasińskiego, z kolei brochowskie obchody Dnia Sąsiada zorganizowane będą na podwórku przy ul. Polnej – w programie wspólne śpiewy i muzykowanie oraz specjalny koncert 10-osobowej folkowej orkiestry Gieni Dudki.

Sąsiedzi i sąsiadki, którzy nie mają swoich instrumentów, będą mogli stworzyć je własnoręcznie z dostępnych w specjalnych infopunktach materiałów. Zarówno na grających sąsiadów, jak i na tych, którzy wolą słuchać występów innych, czekały będą też pyszne wypieki przygotowane przez „Bułkę Tartą” – zlokalizowaną na Brochowie piekarnię osiedlową. Przy każdym z punktów będzie można wymienić się także bonami na „sąsiedzką przysługę” – Dzień Sąsiada może też być okazją, na zacieśnienie sąsiedzkich relacji i osiedlowej współpracy. Udział we wszystkich działaniach tego popołudnia jest oczywiście bezpłatny.

Dzień Sąsiada jest jednym z wydarzeń realizowanego przez Strefę Kultury Wrocław programu Sąsiadujemy. Przez całe lato na podwórkach czterech wrocławskich osiedli zaplanowano, wraz z lokalnymi partnerami, kilkanaście wydarzeń, m.in. spacery z przewodnikem i ekspertami, serię sąsiedzkich kolacji, akcje fotograficzne i wspólne zbieranie osiedlowych historii. Wraz z mieszkańcami i mieszkankami swoje projekty realizować będą też zaproszeni do Wrocławia artyści – Jaśmina Wójcik, Cecylia Malik, Magdalena Fabiańczyk oraz Ula Lucińska i Michał Knychaus.

Dzień Sąsiada odbędzie się w piątek, 31 maja w godz. 17:00 – 20:00  na Ołbinie  (skwer Ludzi ze Znakiem „P”), Kleczków (zbieg ulic Zegadłowicza i Kraszewskiego), Przedmieście Oławskie  (skwer Krasińskiego) i Brochów (ulica Polna). Wstęp wolny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości