Reklama

Pendolino zderzyło się z tirem. Dziewięć osób rannych, utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

07/04/2017 17:18

Około godz. 15.10, w miejscowości Schodnia w powiecie opolskim, pendolino z impetem wjechało w stojącego na przejeździe tira. Cudem nikt nie zginął. Oba pojazdy są mocno zniszczone. Najciężej rannych ratował helikopter medyczny.

W pociągu relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia podróżowało 250 osób. Wskutek uderzenia i gwałtownego szarpnięcia rannych jest dziewięć osób. Do zdarzenia doszło na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Przyczyny, z których tir zablokował się na torowisku, są dopiero ustalane. Niewykluczone, że była to awaria pojazdu. Interweniowało pięć karetek i aż 17 wozów strażackich. 
 
- Teraz skupiamy się na zapewnieniu bezpieczeństwa i dalszej podróży reszcie pasażerów. Osoby z pendolino zostały odwiezione pięcioma autokarami, a dla pociągów Przewozów Regionalnych na odcinku Fosowskie – Opole Główne zapewniona jest komunikacja zastępcza. Następnie będziemy badać, na ile ucierpiało torowisko – mówi Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK.
 
Na okolicznych stacjach i przystankach wygłaszane są komunikaty na temat zmian w organizacji ruchu. Szczegółowe okoliczności zdarzenia i obecność samochodu na przejeździe wyjaśni specjalna komisja. 

Według zeznan świadków tir wjechał na przejazd kolejowy, który jest niedostępny dla tak dużych pojazdów. Gdy pojazd się zablokował, mężczyzna opuścił go, by zadzwonić. To mu uratowało życie, bo w tym miejscu pendolino wyjeżdża z zakrętu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości