Około godz. 15.10, w miejscowości Schodnia w powiecie opolskim, pendolino z impetem wjechało w stojącego na przejeździe tira. Cudem nikt nie zginął. Oba pojazdy są mocno zniszczone. Najciężej rannych ratował helikopter medyczny.
W pociągu relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia podróżowało 250 osób. Wskutek uderzenia i gwałtownego szarpnięcia rannych jest dziewięć osób. Do zdarzenia doszło na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Przyczyny, z których tir zablokował się na torowisku, są dopiero ustalane. Niewykluczone, że była to awaria pojazdu. Interweniowało pięć karetek i aż 17 wozów strażackich.Według zeznan świadków tir wjechał na przejazd kolejowy, który jest niedostępny dla tak dużych pojazdów. Gdy pojazd się zablokował, mężczyzna opuścił go, by zadzwonić. To mu uratowało życie, bo w tym miejscu pendolino wyjeżdża z zakrętu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze