Reklama

Piękny, zabytkowy kościół w centrum Wrocławia w ruinie. Zaglądamy do środka

12/04/2024 19:09

Od lat niszczeje, a kolejne próby jego odbudowy kończyły się niczym. Od ponad 30 lat nie ma nawet dachu. Niedawno powstała jednak fundacja, która chce się podjąć odbudowy tego pięknego budynku.  Zaglądamy do wnętrza zabytkowego kościoła przy Żabiej Ścieżce (to maleńka odnoga ul. Trugutta przy dawnym szpitalu). 

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Ruina - tak krótko opisany jest w Gminnej Ewidencji Zabytków kościół przy Żabiej Ścieżce. Wybudowano ją w 1853 roku. Był wtedy kaplicą szpitalną w zespole ewangelicko-luterańskiego Domu Diakoniss "Bethanien", czyli późniejszego szpitala przy Traugutta.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Ruina kaplicy należy dziś do Skarbu Państwa, ale jej wieczystym użytkownikiem jest wspólnota religijna - konserwatywny odłam zielonoświątkowców. W grudniu ubiegłego roku powstała fundacja, która postawiła sobie za cel rewitalizację zabytkowego kościoła ewangelicko - luterańskiego, a potem "udostępnianie kościoła na cele kultu religijnego wspólnotom chrześcijańskim".

Reklama


 


 

 


jj/g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości