Reklama

Platforma Obywatelska opuściła Jacka Sutryka. Ale tylko trochę

23/11/2023 11:18

Platforma Obywatelska ma od dziś swój klub w radzie miejskiej. Jej radni oficjalnie odłączyli się od Jacka Sutryka. Klub PO jest największym w radzie, ale nie ma samodzielnej większości. PO zapowiedziała, że będzie nadal współpracowała z Jackiem Sutrykiem. I to do końca kadencji.

Wrocławska rada miejska składa się z 37 radnych. Do samodzielnego podejmowania decyzji potrzebnych jest 19 głosów. Klub Platformy Obywatlelskiej skupia od dziś 12 radnych, Jacek Sutryk ma ich 9, Prawo i Sprawiedliwość - 8, a Nowa.PL - 6. Dwaj radni nie są związani z żadnym klubem.


Platforma nie ogłosiła na razie przejścia do opozycji. - Chcemy żeby okres ostatnich miesięcy przebiegał w atmosferze wzajemnego szacunku. Będziemy współpracować z prezydentem Jackiem Sutrykiem do końca - zapowiedział poseł Bogdan Zdrojewski.

Reklama

Platforma wciąż nie ogłosiła oficjalnie startu swojego kandydata na prezydenta w wyborach samorządowych wiosną przyszłego roku. Pięć lat temu PO popierała Jacka Sutryka. Teraz nieoficjalnie mówi się, że w nowych wyboorach wiosną przyszłego roku przeciwko Sutrykowi ma wystartować dolnośląski lider PO, poseł Michał Jaros. Jak zapowiedział Zdrojewski, decyzje w tej sprawie będą zapadały na początku przyszłego roku. - Bez zbędnej zwłoki, ale i bez zbędnego pośpiechu - podkreślił były prezydent Wrocławia.


- W wyborach we Wrocławiu osiągnęliśmy ponad 40 procent poparcia. To olbrzymie zaufanie. Będziemy to zobowiązanie traktowali poważnie. Mamy wiele projektów dla Dolnego Śląska i dla Wrocławia - mówił dziś Michał Jaros. Zapowiedział, że PO będzie dążyła m.in. do rozpoczęcia budowy linii tramwajowej na Jagodno.

Reklama

- Platforma Obywatelska we Wrocławiu rośnie w siłę. To nowy rozdział historii naszego miasta i zaczyna się on wspaniałym akcentem. Jesteśmy dumni z tej decyzji. Wierzymy, że  klub to nie tylko symbol jedności Platformy Obywatelskiej, lecz przede wszystkim szansa na silną i bardziej reprezentatywną pracę na rzecz mieszkańców i mieszkanek Wrocławia - mówi Łukasz Kocur, rzecznik dolnośląskiej PO. - Od teraz głos mieszkańców miasta będzie słyszany i brany pod uwagę jeszcze mocniej niż dotychczas. Zależy nam na bardziej zróżnicowanej debacie publicznej i jeszcze lepszych decyzjach reprezentujących różnorodne interesy mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Powstanie nowego klubu jest także naszym odrębnym krokiem w rozwoju struktur Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu oraz wzmocnieniem szyldu Platformy Obywatelskiej na poziomie rady miasta - dodaje.


 


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości