Reklama

Po wyborach Jacek Sutryk znów może wszystko. Odzyskuje większość w radzie Wrocławia

17/10/2023 11:56

Wrocławska radna Jolanta Niezgodzka została posłanką Koalicji Obywatelskiej. W radzie miejskiej Wrocławia była w opozycji do Jacka Sutryka. Należała do klubu Nowa.PL i skupulatnie rozliczała prezydenta, m.in. za horrendalne wydatki na wspierające politykę Sutryka media. Teraz jej miejsce w radzie zajmie człowiek Platformy Obywatelskiej, która wspiera rządy Jacka Sutryka. Prezydent odzyska w ten sposób większość w radzie.

Zgodnie z przepisami, już w chwili wyboru na posła Jolanta Niezgodzka traci mandat wrocławskiej radnej. Choć od dawna była w opozycji do Jacka Sutryka, w wyborach startowała z list Koalicji Obywatelskiej. Zgodnie z kodeksem wyborczym, jej miejsce zajmie teraz kolejna osoba z tej listy z najwyższą liczbą głosów. Tą osobą jest 28-letni Mateusz Jędrachowicz, bliski współpracownik szefa dolnośląskiej PO Michała Jarosa i sekretarz dolnośląskiej PO. W wyborach do rady miejskiej głosowało na niego zaledwie 516 osób (dla porównania - na ustępującą Jolatę Niezgodzką - 1334) - ale to wystarczy do objęcia mandatu. Jędrachowicz z całą pewnością wstąpi do klubu Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa, do którego należą także pozostali działacze PO.


Po tej zmianie w 37-osobowej Radzie Miejskiej Wrocławia Jacek Sutryk będzie miał do dyspozycji głosy 19 radnych - tyle ile potrzebuje do swobodnego podejmowania decyzji w każdej sprawie. PiS pozostanie z 8 mandatami, Nowa.PL będzie miała 7 radnych, a 3 pozostanie niezrzeszonych. 


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości