Reklama

Podejrzana osoba kręci się nocą po wrocławskich osiedlach. Policja szuka mężczyzny z nagrań

14/03/2023 19:49

W środku nocy ktoś wchodzi na prywatne posesje, tak jakby robił rozeznanie. Mieszkańcy Wielkiej Wyspy we Wrocławiu już wprost mówią, że nie czują się bezpieczni we własnych domach. Policja zapewnia, że jest na tropie mężczyzny, którego uchwyciły kamery monitoringu. 

Nagrania, które mieszkańcy Wielkiej Wyspy zamieścili na Facebooku zostały przekazane policji. Widać na nich podejrzanie zachowującą się osobę z zasłoniętą twarzą. Tego typu nagrań mieszkańcy zarejestrowali przynajmniej kilka.


- Musimy być czujni, było już pare włamań i jeszcze więcej prób. U mnie też niestety weszli przez zamknięte okno - napisał jeden z mieszkańców. Strach przed włamaniami narasta. Na przystanku "Olszewskiego" wywieszono kartkę z ostrzeżeniem. "...proszę o zwrócenie uwagi na nasze bezpieczeństwo i wzmożenie współpracy oraz reagowanie na nietypowe zdarzenia. Zamykamy drzwi, zwracamy uwagę na obcych, informujemy się wzajemnie" - napisano.

Reklama

W wielu komentarzach pod postami czytamy o nagminnych włamaniach, opisywane są poszczególne sytuacje, z których wynika, że ktoś wszedł na teren prywatnej posesji lub próbował się włamać. Jedna z mieszkanek zamieściła zdjęcie, na którym widać coś w rodzaju metalowego wytrycha. "Znalazłam dzisiaj na wycieraczce niespodziankę... bądźcie czujni" - skomentowała.



 


- Przez te wszystkie sytuacje nie czuję się bezpiecznie we własnym domu - mówi naszej redakcji mieszkanka Biskupina.


Co w temacie włamań, czy też prób włamań mówi policja? Zapytaliśmy o ul. Wyczółkowskiego i Olszewskiego, które były przez mieszkańców wskazywane jako te, przy których kręci się podejrzana osoba. Rzecznik wrocławskiej policji poinformował nas, że w lutym w rejonie wspomnianych ulic nie doszło do tego typu zdarzeń związanych z włamaniami. Do tej pory, jak przekazał rzecznik, nie wpłynęły też zawiadomienia o włamaniach lub próbach włamań na posesję w rejonie wskazanych przez nas ulic.

Reklama

Policja otrzymała jednak nagrania z monitoringu mieszkańców. - Funkcjonariusze dysponują zapisami z monitoringów wizyjnych, przekazanych przez mieszkańców tych ulic. Prowadzone są szeroko zakrojone działania operacyjne, ukierunkowane na zidentyfikowanie i ustalenie miejsca przebywania osoby, która została na nich utrwalona - przekazał nam mł. asp. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji. O szczegółach sprawy nie chce jednak mówić. Wiadomo jednak, że sprawdzany jest też okoliczny monitoring i przesłuchiwani świadkowie.


Pod koniec marca planowana jest kolejna sesja rady osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, na której mieszkańcy będą mogli dyskutować na temat bezpieczeństwa na terenie Wielkiej Wyspy. Ostatnie takie spotkanie było zdominowane sprawami związanymi m.in. z kradzieżami i włamaniami.

Reklama

Przypomnijmy, że o włamywaczach ostrzegają siebie nawzajem nie tylko mieszkańcy Wielkiej Wyspy, ale innych rejonów Wrocławia. Podejrzane sytuacje miały miejsce m.in. na Popowicach i Stabłowicach.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości