Reklama

Policjanci z wrocławskiego Rakowca z medalami mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu!

19/06/2021 18:19

Z tymi policjantami w walkę wręcz lepiej się nie wdawać. Sierżant sztabowy Bartosz Kargol i sierżant Jarosław Krej z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec wzięli udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu. Udział z sukcesami, bowiem wrocławscy funkcjonariusze przywieźli z krajowego czempionatu łącznie 3 medale.

Brazylijskie jiu-jitsu to jedna z najbardziej skomplikowanych technicznie dyscyplin w sportach walki. Nie jest to bowiem klasyczna walka z uderzeniami jak boks, czy kickboxing. Tu bronią są dźwignie na różne kończyny, zapinane w grapplingu. Jest to w pewnym sensie sztuka obezwładniana przeciwnika, co dość dobrze współgra z zawodem policjanta. W sobotę 12 czerwca 2021 roku w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w tym sporcie. Udział wzięli w nich najlepsi w tej dyscyplinie mundurowi z całego kraju. W tym dwóch reprezentantów Wrocławia.


Bartosz Kargol oraz Jarosław Krej służą na co dzień w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, które funkcjonuje na terenach m.in. Brochowa, Hub, czy Przedmieścia Oławskiego. W jiu-jitsu bardziej doświadczony jest ten drugi. Sierżant Krej regularnie trenuje BJJ już od trzech lat. Na koncie ma już m.in. brązowy medal Pucharu Polski BJJ. Jego kolega z patrolu, Bartosz Kargol, swoim udziałem w MP Służb Mundurowych debiutował w tego typu zawodach. Były to dla niego pierwsze okazje do zmierzenia się z kimś spoza swojego klubu, którym dla obu jest 23 Evolution.

Reklama

Debiut okazał się dla sierżanta sztabowego Kargola nadzwyczaj udany. Startował on w formie no-gi master, w kategorii 91,5 kg dla białych pasów i wywalczył w niej brązowy medal, ex aequo z funkcjonariuszem z Katowic, a ustępując jedynie policjantom ze Szczytna (srebro) oraz Białegostoku (złoto). Sierżant Krej z kolei udział brał zarówno w formie gi, jak i no-gi, obie dla białych pasów, w kategoriach wagowych do 88,3 kg (gi) i do 85,3 kg (no-gi). Lepiej poradził sobie w tej pierwszej, gdzie wywalczył srebro, w ostatecznej walce ulegając Dawidowi Zagórskiemu z Białegostoku. Występ w 85 kg zakończył zaś z brązowym medalem. Ogólny dorobek wrocławskich funkcjonariuszy to jedno srebro i dwa brązowe krążki.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości