Reklama

Policjant, który zajechał drogę nauce jazdy może stracić pracę

16/02/2024 11:28

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu zdecydował o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec kierowcy radiowozu, który w niedzielę wieczorem na ul. Legnickiej zderzył się z pojazdem nauki jazdy. Kursantka siedząca za kierownicą "elki" nie miała nawet szans, aby zahamować. Nagranie z tego wypadku pojawiło się na kanale Stop Cham.

- Ze względu na charakter zdarzenia drogowego, jego przebieg oraz stworzenie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności kierującej oraz pasażera pojazdu nauki jazdy decyzją Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wszczęto w stosunku do kierującego radiowozem, sprawcy kolizji, postępowanie dyscyplinarne - poinformował portal TuWroclaw.com Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Karą w postępowaniu może być nagana, obniżenie stopnia, a nawet wydalenie policjanta ze służby. 



Policjanci, którzy jechali wówczas Legnicką jechali na sygnale do pilnego zdarzenia. Jak twierdzi komenda, "istniało bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego". Ale "zabrakło ostrożności". - Kierując pojazdem uprzywilejowanym może, ale jedynie pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych, lecz w tym przypadku tej ostrożności niestety zabrakło - przyznaje policja.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości