Reklama

Pożar autokaru z dziećmi z Wrocławia na autostradzie A4. Są ranni [ZDJĘCIA]

29/05/2023 12:30

Pożar autokaru przewożącego wycieczkę szkolną z Wrocławia. Pojazd zapalił się na autostradzie A4 za węzłem Krapkowice. Podróżowały nim dzieci z wrocławskiej podstawówki. Jechały na szkolną wycieczkę do Zakopanego.

Przed godz. 11 w poniedziałek, 29 maja, na autostradzie A4 zapalił się autokar wiozący ósmoklasistów z Wrocławia na wycieczkę do Zakopanego. Do wypadku doszło za węzłem Krapkowice w pobliżu Góry św. Anny (266. kilometr drogi). 


ZDJĘCIA Z AKCJI GAŚNICZEJ - ZOBACZ [LINK]


- Pojazdem podróżowało łącznie 41 osób w tym 36 dzieci w wieku 14 - 15 lat, czterech opiekunów i kierowca. Początkowo mieliśmy informację o tym, że wszyscy opuścili pojazd i że pojazd objęty jest pożarem - przekazuje mł. kpt. mgr inż. Łukasz Nowak ze straży pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Reklama

350372977_6343758639018539_5326607161248953095_n


Troje dzieci zostało przewiezionych do szpitala na obserwację. - Kierowca został podtruty gazami pożarowymi i po udzieleniu mu pomocy przez strażaków został przekazany ratownikom medycznym, jednak odmówił przetransportowania do szpitala - mówi Łukasz Nowak. Dzieci, które nie zostały poszkodowane w zdarzeniu, przetransportowano do autokarem w bezpieczne miejsce.


W czasie akcji gaśniczej autostrada była zablokowana w obu kierunach, następnie odblokowano jezdnię w kierunku Wrocławia.

Reklama


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości