Reklama

Premier we Wrocławiu, pożar na Żernikach i nowa ulica na Kleczkowie [PODSUMOWANIE DNIA]

10/07/2018 00:53

Czym w poniedziałek żył Wrocław? Wielki pożar pól na Żernikach, wizyta premiera Mateusza Morawieckiego we Wrocławiu i otwarcie nowej drogi na Kleczkowie. Zapraszamy na podsumowanie dnia.

* W poniedziałek z wizytą do Wrocławia przyjechał premier Mateusz Morawicki. Szef rządu złożył wieniec pod Pomnikiem Mauzoleum Pamięci Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów na Kresach Południowo-Wschodnich na bulwarze Xawerego Dunikowskiego.


* W poniedziałek do użytku została oddana nowa ulica, powstała na terenach dawnej gazowni, pomiędzy ulicami Trzebnicką, Rychtalską i Zakładową. Droga umożliwia dojazd do osiedla Promenady Wrocławskie, a wszyscy uczestnicy ruchu drogowego - oprócz nowego odcinka jezdni - mogą korzystać także z chodnika oraz ścieżki rowerowej na ulicy Czesława Miłosza i prostopadłej do niej ulicy Jana Czochralskiego.

Reklama

* W poniedziałek przed południem nad Żernikami pojawiły się kłęby ciemnego dymu. Na dużym obszarze płonie 30-hektarowe pole. Na miejsce przyjechało dwanaście zastępów straży pożarnej.


* Wrocławscy Zieloni na najbliższą środę zapowiedzieli protest przy ulicy Grochowej. Działacze nie zgadzają się na to, by zburzyć budynek po dawnym V LO i w jego miejscu wybudować nowe osiedle mieszkaniowe. Działacze chcieliby, żeby odremontowany budynek został przeznaczony na cele kulturalno-społeczne.


* W najbliższy czwartek - 12 lipca - o godzinie 7 odbędzie się uroczyste otwarcie osiemnastego Lidla we Wrocławiu. Sklep niemieckiej sieci będzie działał przy ulicy Daktylowej na Stabłowicach, a na inaugurację przewidziano liczne atrakcje dla klientów, m.in. poczęstunek kawą, pokazy kulinarne i wspólne grillowanie.

Reklama

* Finał żużlowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, który miał odbyć się w piątek, 20 lipca na wrocławskim Stadionie Olimpijskim został przeniesiony do Gorzowa Wielkopolskiego. Wszystko przez kolizję terminów z zaplanowanym na 21 lipca finałem Ligi Futbolu Amerykańskiego.


* Trzeci z wychowanków Gwardii Wrocław - po Łukaszu Lubaczewskim i Jakubie Józwiku - który będzie reprezentował barwy wrocławskiego klubu w I lidze to Michał Superlak. Siatkarz, który ostatnie lata spędził na parkietach PlusLigi, po przeszło dekadzie wraca do miejsca, gdzie zaczynał grać w siatkówkę.

Reklama

* XXVIII Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2018 to specyficzny bieg, podczas którego zawodnicy mierzą się z trudną, 15-kilometrową trasą, która wiedzie po nadbałtyckiej plaży. Zapadający się piasek, silny morski wiatr i palące słońce - to główne trudności tegorocznego biegu. Jednym z uczestników zawodów był wrocławski policjant, asp. szt. Paweł Jankowski, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród policjantów.


* We wtorek po południu nastąpi zmiana organizacji ruchu na węźle bielańskim, czyli jednym z najpopularniejszych zjazdów na autostradę A4. Czasowa zmiana ma związek z prowadzonymi tam pracami drogowymi.

Reklama

* W kolejnym odcinku Sondy Miejskiej zapytaliśmy mieszkańców Wrocławia, co przedstawia rzeźba stojąca przed Capitolem i co o niej sądzą.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości