Reklama

Profesor Jan Miodek kandydatem do tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia

25/02/2014 00:00

Władze stolicy Dolnego Śląska właśnie poinformowały, że tegorocznym kandydatem do tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia będzie profesor Jan Miodek. - To niestrudzony popularyzator kultury języka, a także wielki miłośnik Wrocławia. Dzięki niemu nasze miasto od wielu lat umacnia swoją pozycję na akademickiej mapie Polski - argumentuje prezydent Rafał Dutkiewicz.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Jackiem Ossowskim, ogłosił we wtorek rano kandydata do tytułu Civitate Wratislaviensi Donatus, przyznawanego szczególnie zasłużonym dla naszego miasta osobom.


 


Tegorocznym kandydatem do tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia został profesor Jan Miodek, który od 25 lat pełni funkcję dyrektora Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, jest kierownikiem Zakładu Historii Języka Polskiego, członkiem Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk i Rady Języka Polskiego, doktorem honoris causa Wileńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego i Uniwersytetu Opolskiego.

Reklama

 


- Prof. Jan Miodek jest niestrudzonym popularyzatorem kultury języka, a także wielkim miłośnikiem Wrocławia. Dzięki niemu nasze miasto od wielu lat umacnia swoją pozycję na akademickiej mapie Polski - argumentuje wybór Rafał Dutkiewicz.


 

 


Jak tłumaczy prezydent naszego miasta, nadanie prof. Miodkowi tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia będzie zarówno uhonorowaniem jego wieloletniej pracy naukowej, dydaktycznej i popularyzatorskiej, jak też podziękowaniem za budowanie przyjaznego klimatu wokół naszego miasta.

Reklama

 


Przypomnijmy, że niedawno prof. Jan Miodek zdobył tytuł Człowieka Roku 2013 naszego portalu w kategorii Kultura.


 


Z kolei kilka dni temu profesor odebrał nagrodę "Zasłużony dla Polszczyzny", którą dwa lata temu ustanowił prezydent Bronisław Komorowski, aby uhonorować osoby mające szczególne zasługi w podnoszeniu świadomości językowej Polaków.


 


Jednocześnie ruszyło przyjmowania wniosków o przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia, Nagród Wrocławia i Nagród Prezydenta Wrocławia. Nagrody te - od 1993 roku - przyznawane są przez wrocławski samorząd postaciom i instytucjom wybitnym i szczególnie zasłużonym.

Reklama

 


Propozycje kandydatur do nagród przedstawiać mogą organizacje działające na terenie miasta, a także mieszkańcy Wrocławia. Wnioski wraz z uzasadnieniem należy kierować do Komisji Nominacyjnej Rady Miejskiej Wrocławia, najpóźniej do 25 marca tego roku.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej Wrocławia 24 czerwca 2014 roku.


Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości