Od wtorku już nie 28 osiedli, ale niemal cały Wrocław objęty jest pomarańczowym alertem powodziowym - drugim w trzystopniowej skali. Niebezpiecznie podnosi się poziom Ślęzy, Widawy, Bystrzycy i Oławy. Pod Wrocławiem wciąż groźna jest także Barycz i Sąsiesznica oraz Odra na odcinku od ujście Widawy w kierunku północy. Po roztopach i poniedziałkowych opadach deszczu wody w rzekach wciąż przybywa.
- Spływ wód opadowo-roztopowych powoduje wzrosty stanów wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych - czytamy w najnowszym komunikacie IMGW. - Prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody, z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. W Gniechowicach na Czarnej Wodzie nie wyklucza się możliwości przekroczenia stanu alarmowego - czytamy dalej. Ślęza już w poniedziałek przekraczała stan alarmowy w Borowie i Białobrzeziu, a Sąsiecznica - pod Żmigrodem.
Stany rzek we wtorek przed godz. 9.00
Ślęza
Widawa
Oława
Czarna Woda
Bystrzyca
Odra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze