Reklama

Rok Krajowej Mapy Zagrożeń. Wrocławianie najczęściej zgłaszają nieprawidłowe parkowanie

29/04/2019 14:35

Co wrocławianie zgłaszają przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Okazuje się, że najczęściej są to przypadki nieprawidłowego parkowania. Wszystkie zgłoszenia są przez policjantów weryfikowane, a część problemów przez pierwszy rok nowej fukncjonalności udało się wyeliminować. Przekazywane za pomocą mapy informacje są uwzględniane przy planowaniu służby patrolowej lub obchodu dzielnicowego.

W Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która działa już od roku, zgłaszać można całą paletę problemów, które są uciążliwe dla lokalnej społeczności. W rejonie wrocławskiego Śródmieścia ponad 90 procent potwierdzonych zgłoszeń dotyczy przypadków nieprawidłowego parkowania. Po konsultacjach z zarządcami poszczególnych terenów, w wielu miejscach udało się zmienić oznakowanie lub ustawić słupki wygradzające. 
 
Do funkcjonariuszy Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna dochodziły zgłoszenia mieszkańców, dotyczące niezabezpieczonych studzienek kanalizacyjnych na terenie jednej z byłych, dużych fabryk. Policja interweniowała już w tej sprawie. 
 
Mieszkańcy wskazują również miejsca w rejonie ich zamieszkania, w których często grupki osób piją alkohol. Funkcjonariusze intesyfikują tam wtedy patrole. 
 
Bardzo dużo zgłoszeń wpływa też do Wydziału Ruchu Drogowego. - Dzięki działaniom policjantów drogówki i kierowaniu spraw do odpowiednich jednostek, czy urzędów, udało się na przykład: przy ul. Mińskiej przyciąć drzewa, które zasłaniały widoczność i mogły się stać powodem kolizji lub wypadku; zmieniono ustawienie znaku „strefa zamieszkania” na ul. Partynickiej na miejsce lepiej widoczne; naprawiono odcinki nawierzchni drogi na ulicach Hallera, Legnickiej, Starachocińskiej i Jedności Narodowej, których stan zagrażał bezpieczeństwu ruchu; wyeliminowane zostało zagrożenie w kategorii „przekraczanie dozwolonej prędkości” na ulicach Rakowieckiej i Na Niskich Łąkach; na rondzie przy ul. Polanowickiej wymalowano znaki poziome, co wyeliminowało przypadki zajeżdżania drogi przez pojazdy chcące opuścić rondo - wylicza Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.
 
Co najczęściej zgłaszają wrocławianie? Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa we Wrocławiu, czyli od końca 2016 roku, wpisano na nią 34 733 zagrożenia. Najwięcej z nich, bo aż 12 918, dotyczyło przypadków nieprawidłowego parkowania. Na kolejnych miejscach uplasowały się: przekraczanie dozwolonej prędkości - 7965 zgłoszeń i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 6220. Do mniej popularnych należą zgłoszenia dzikich wysypisk śmieci - 577; aktów wandalizmu - 555; i nowej kategorii miejsc niebezpiecznej działalności rozrywkowej - 15.
 
W okresie letnim wrocławianie i mieszkańcy powiatu wrocławskiego oznaczają punkty, w których może dochodzić do utonięć: dzikie kąpieliska – 12, niebezpieczne miejsca w pobliżu terenów wodnych – 32.
 
- Coraz więcej osób korzysta z nowych funkcjonalności, jakie oferuje KMZB. Do anonimowego zgłoszenia można dodać tekst, zdjęcie i film - dodaje Rajski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości