Wrocławski sąd ukarał trzech mężczyzn, którzy podczas ostatniego meczu piłkarskiego Śląska wnieśli na stadion materiały pirotechniczne. Mężczyźni zapłacą po 1800 złotych grzywny, a do tego będą musieli odpracować od 30 do 40 godzin społecznie. Cała trójka nie będzie też mogła w najbliższym czasie uczestniczyć w meczach.
– Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali trzech pseudokibiców, którzy wnieśli wyroby pirotechniczne na teren imprezy sportowej. Do zdarzenia doszło podczas rozgrywanego na stadionie we Wrocławiu, meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Śląsk Wrocław – Arka Gdynia. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 19 do 24 lat – informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z KWP we Wrocławiu.
Mężczyźni już stanęli przed sądem i usłyszeli zarzuty dotyczące złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sąd orzekł kary grzywny 1800 złotych, od 30 do 40 godzin prac społecznych oraz zakazy wstępu na imprezy masowe od 2 do 3 lat.
Policjanci przypominają, że osoba wnosząca lub posiadająca na imprezie masowej materiały mogące wywołać pożar , lub inne niebezpieczne przedmioty podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze