Reklama

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów i policjantek

29/08/2017 13:46

We wtorek we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 75 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby. Szeregi dolnośląskiej policji zasiliło w tym roku 195 funkcjonariuszy.

We wtorek 29 sierpnia słowa roty ślubowania wypowiedziało 75 funkcjonariuszy, w tym 15 funkcjonariuszek. Uroczysta ceremonia odbyła się o godzinie 11 w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od początku tego roku szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło 195 funkcjonariuszy, a w ciągu kolejnych miesięcy planowane są kolejne nabory.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci dołączą do komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

Przypominamy, że służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.


mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości