Dramatyczna jakość powietrza we Wrocławiu! Normy szkodzliwych pyłów w mieście zostały dziś przekroczone nawet pięciokrotnie! Według aktualizowanego na żywo raportu IQAir jesteśmy już drugim miastem świata z najgorszym powietrzem! Gorzej jest tylko w stolicy Indii - Delhi.
Jeszcze w piątek po 8 rano na liście miast świata z najgorszym powietrzem Wrocław zajmował piąte miejsce, przed godz. 11 był już drugi. Gorsze powietrze na świecie jest dziś tylko w Delhi w Indiach. Zdrowsze powietrze mają m.in. w Pakistanie, Mongolii, Bangladeszu, Uzbekistanie, Chinach i Ugandzie.
Najgorzej jest na Alei Wiśniowej, tam normy PM 2,5 zostały przekroczone o ponad 500 % (88 µg/m). Fatalna sytuacja także na ul. Fiołkowej (95 µg/m), tam normy szkodliwych pyłów zostały przekroczone o niemal 300%. Poniżej wybrane lokalizacje i wartości (stan na godzinę 7:45):
Przypomnijmy - dla pyłu PM2.5 rozporządzenie WHO zawiera tylko normę roczną, która wynosi 25µg/m³. Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła normę dobową, która wynosi 25µg/m³. Należy pamiętać, że każdy poziom stężenia pyłu PM2.5 niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.
Jak podaje portal airly.org, badania wykazały, że długofalowe skutki smogu obejmują między innymi chroniczny kaszel, niewydolność płuc i przewlekłe zapalenia oskrzeli. Na działanie smogu narażony jest każdy człowiek. W grupie zwiększonego ryzyka znajdują się m.in. osoby z chorobami układu oddechowego i astmą, kobiety w ciąży, dzieci oraz alergicy. Zaleca się, aby w godzinach wieczornych nie wychodzić na zewnątrz i nie narażać się na działanie szkodliwych pyłów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze