Reklama

Święto Wojska Polskiego na wrocławskim Rynku [ZDJĘCIA]

15/08/2018 14:53

W środę (15 sierpnia) w całym kraju obchodzone było Święto Wojska Polskiego, a wrocławskie uroczystości z tej okazji miały miejsce na Rynku. – Nie ma większego honoru niż nosić mundur polskiego żołnierza – powiedział wicewojewoda, Kamil Krzysztof Zieliński.

Wicewojewoda podczas przemówienia podziękował żołnierzom za rzetelność, odwagę i bohaterstwo. Po apelu pamięci i salwie honorowej zgromadzeni goście wysłuchali koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, a także obejrzeli prezentowany na wrocławskim Rynku sprzęt wojskowy. W uroczystości wzięła udział m.in. Mirosława Stachowiak-Różecka. Wcześniej, o godzinie 10:00 w Kościele Garnizonowym odprawiona została msza święta w intencji żołnierzy.


Święto Wojska Polskiego obchodzone jest od 1992 roku na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, w której polscy żołnierze pokonali armię bolszewicką. Na ten sam dzień przypada też święto Wniebowzięcia Matki Bożej – z tej okazji 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy.


mh/fot. Dolnośląski Urząd Wojewwódzki

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości