Rusza projektowanie nowej linii tramwajowej z ulicy Świeradowskiej do szpitala przy Borowskiej. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na zaprojektowanie trasy, a pierwszy tramwaj pojedzie nią za jakieś cztery lata.
Nowa linia tramwajowa będzie miała nieco ponad kilometr długości. Zacznie się na ulicy Świeradowskiej, w miejscu dzisiejszej krańcówki, na której swoje kursy kończą linie 18 i 21. Stąd tory poprowadzą przez ulicę Działkową do skrzyżowania z Borowską. Właśnie na wysokości Działkowej tramwaj przejedzie od razu na tę stronę Borowskiej, po której znajduje się szpital. By powstało torowisko, trzeba będzie nieco zmniejszyć przyszpitalny parking.
Nowa linia to trzy nowe przystanki - Działkowa (przy skrzyżowaniu z Borowską), Długopolska i Szpital Borowska. Pętla ma powstać zaraz za szpitalnym parkingiem, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kukuczki. Miasto ma w planach budowę w tym miejscu parkingu Park & Ride.
Kiedy to wszystko? Nie tak szybko. Najpierw trzeba przygotować dokumentację. A to potrwa prawie dwa lata - wykonawca będzie miał na to 20 miesięcy od momentu podpisania umowy. Dopiero wtedy można będzie myśleć o samej budowie, która z pewnością zajmie tyle samo czasu. Realnie najwcześniej tramwaj pojedzie na borowską w 2028 roku.
LINIA NA BOROWSKĄ ZACZNIE SIĘ OD KRAŃCÓWKI PRZY ŚWIERADOWSKIEJ
ZE ŚWIERADOWSKIEJ TRAMWAJ POJEDZIE PRZEZ ULICĘ DZIAŁKOWĄ
DALEJ LINIA MA PROWADZIĆ WZDŁUŻ BOROWSKIEJ, PO STRONIE SZPITALA
PĘTLA PLANOWANA JEST KAWAŁEK ZA SZPITALEM, NA WYSOKOŚCI UL. KUKUCZKI
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze