Reklama

Tak wygląda wrocławskie cmentarzysko wagonów. Zaglądamy do środka!


Odwiedzamy wrocławskie cmentarzysko wagonów. To tutaj, na bocznicy kolejowej między Dworcem Głównym, a Brochowem, stoją opuszczone wagony, które już nigdy nie ruszą w trasę wagony. Ciężko je zliczyć bo jest ich naprawdę sporo!


Jest wiele wagonów towarowych ale najwięcej jest starych pasażerskich.

Niestety miejsce te przyciąga głównie bezdomnych, którzy czasem tu pomieszkują, To także miejsce częstych libacji alkoholowych – pozostałości po nich znajdujemy na każdym kroku. Ślady ingerencji w wyposażenie też jest widoczne, zniknęły kable i metalowe części.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Niektóre wagony nie wyglądają na bardzo stare, a mimo to zostały porzucone i powoli znikają kawałek po kawałku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/03/2026 14:56
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Qutass 2026-03-27 15:15:23

    Świetny przykład gospodarności PKP. Czasem brakuje miejsc w pociągu, szczególnie w piątki i zawsze w wakacje oraz jak są święta. Podobno jest mało wagonów. Rzekomo są na serwisach. Właśnie widać naprawdę gdzie są. Nawet jeśli już ich stan nie jest warty modernizacji to zawsze można to było sprzedać. Ktoś by odkupił i przeznaczył choćby na domek na działce ROD. Albo na złom. Zawsze jakieś pieniądze by z tego były. A tak... niszczeje, spada wartość i miejsce zajmuje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • JanPan 2026-03-27 23:25:54

    Niereformowalny relikt dawno minionej epoki.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Muflon 2026-03-28 14:47:47

    Co do libacji alkoholowych osób bezdomnych to na pewno ci którzy podjęli decyzję o pozostawieniu ich tam, nie miał złudzeń, że będą się one tam odbywać. Pomijając już fakt braku lepszego przeznaczenia tych wagonów, na złom itd., to jakkolwiek mocno byłyby one wyeksploatowane przez podróżujących w momencie pozostawienia ich na tym cmentarzysku, to MOPS mógł pokusić się o przeznaczenie ich do zamieszkania przez właśnie osoby bezdomne. Nie zrobił tego, gdyż MOPS wie co ma robić. Czy miasto pozbędzie się tych wagonów jak zacznie w nich straszyć ? A może już straszy ? Na pewno nie. A libacji alkoholowych tam też na pewno nie ubędzie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości