Reklama

Titanic w centrum Wrocławia. Mieszka w nim tyle ludzi, co w małym miasteczku

21/07/2023 13:39

Tego wieżowca nie da się nie zauważyć. Szesnastopiętrowy galeriowiec przy Powstańców Śląskich to jeden z największych molochów we Wrocławiu. Wielu mówi o nim "titanic", bo przypomina słynny statek. To słuszne skojarzenie, bo projektant budynku chciał nawiązać do wyglądu dużego pasażerskiego statku.

Choć galeriowiec przy powstańców przypomina peerelowskie budownictwo, powstał już po okresie PRL - w 1991 roku. Mieszka w nim około 2,5 tys. ludzi - tyle, co w małym miasteczku.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA TEGO BUDYNKU


- Jedynym tematem graficznym, który mnie interesował, była pasja do wszystkiego co pływa. Nie ustała ona do dnia dzisiejszego. Pewnie nie zdradzę zbyt wielkiej tajemnicy, jeśli powiem, że wielki galeriowiec przy Powstańców Śląskich został zainspirowany właśnie ideą liniowca pasażerskiego- mówił przed kilkoma laty jego projektant, Julian Łowiński, podczas rozdania honorowych nagród Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Reklama

Galeriowiec przechodzi właśnie remont elewacji - od strony podwórka cały jest zasłonięty rusztowaniami.


Zobacz także: Blok - statek we Wrocławiu. I od razu poczujesz się jak nad morzem [ZDJĘCIA]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości