Reklama

Tłumy na pogrzebie policjanta, który zginął w strzelaninie pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]

09/12/2017 23:56

W sobotę, w Oleśnicy odbył się pogrzeb policjanta zastrzelonego z rąk bandyty podczas akcji w miejscowości Wisznia Mała. Podkomisarza Mariusza Koziarskiego w samo południe pożegnali koledzy z całej Polski, delegacje policjantów z Czech i Niemiec, przedstawiciele władz oraz zwykli mieszkańcy Dolnego Śląska.

Podczas uroczystości, w swoich przemówieniach, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Komendant Główny Policji podkreślali bohaterstwo podkom. Mariusza Koziarskiego, wypełnienie do końca przez niego słów roty ślubowania i cenę, jaką poniósł służąc narodowi. Podziękowali jednocześnie za ofiarność, wierność i zaangażowanie.


Funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, który zginął podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców, został pośmiertnie uhonorowany – wyróżniony decyzją Prezydenta RP Krzyżem Zasługi za dzielność oraz decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złotą odznaką Zasłużony Policjant. Mariusz Koziarski, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji został też pośmiertnie mianowany przez Prezydenta RP na pierwszy stopień oficerski podkomisarza.

Reklama

– Żegnamy dzisiaj podkomisarza Mariusza Koziarskiego. Czynimy to uroczyście z honorami państwowymi, ale przede wszystkim z ogromnym żalem. To ciężki cios i niewypowiedziana strata dla jego najbliższych, przyjaciół i kolegów. To również wielka strata dla Rzeczpospolitej, dla całej naszej wspólnoty obywatelskiej – napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowej przez ministra Andrzeja Derę.


– Śmierć Mariusza, to tragedia dla całej Polskiej Policji, która łączy się w bólu z jego rodziną. Najbliższym udzielona została pomoc. Kondolencje płyną z całej Polski, a także z poza granic naszego kraju – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Reklama

Sobotni pogrzeb odbył się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. W ostatniej drodze policjantowi towarzyszyły także poczty sztandarowe, orkiestra policyjna i kompania reprezentacyjna, która na jego cześć oddała salwę honorową.


Przypomnijmy, że funkcjonariusz wrocławskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji zginął w nocy z soboty na niedzielę podczas akcji antyterrorystów, którzy próbowali zatrzymać bandytów dokonujących włamania do bankomatu w miejscowości Wisznia Mała. Podczas działań, jeden z gangsterów z broni automatycznej ostrzelał oddział antyterrorystów. Choć policjanci odpowiedzieli ogniem i zastrzelili napastnika, nie obeszło się bez ofiar. Jeden z policjantów zginął na miejscu, a trzech kolejnych trafiło do szpitala.

Reklama

W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby. 41-letni Jacek S. i 50-letni Grzegorz K. usłyszeli już zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Więcej informacji tutaj.


bas / fot. mat. dolnośląskiej policji

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości