Reklama

To stawy? Nie, tak wyglądają ulice na wrocławskim osiedlu!

04/04/2023 13:55

Mieszkańcy osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów skarżą się na brak odwodnienia na nowo wyremontowanych ulicach. Podczas opadów deszczu woda nie ma gdzie spływać, a drogi przypominają bardziej stawy, niż ulice. 

- Ulica ks. Bolesława Domańskiego oraz Rodła podczas opadów deszczu przypomina staw, a nie ulicę. Ze swoim niepełnosprawnym synem nie jestem w stanie wyjść z domu, tak jak i wszyscy inni mieszkańcy - mówi nam pan Robert, mieszkaniec osiedla Jerzmanowo, który apeluje o interwencje. - Nowa ulica bez możliwości przejścia. Co z poboczem chłonnym? Czy ta fuszerka ma tak pozostać?- dopytuje.


O bajorach zamiast normalnych ulic mówią też inni mieszkańcy Jerzmanowa - także mieszkający przy tych drogach, które wciąż nie zostały wyremontowane. Sygnały od nich docierają do Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec. - Takie problemy występują na większości naszych ulic, m.in. na Jerzmanowskiej, która po opadach wygląda potwornie oraz Gałowskiej. Jako rada zabiegaliśmy o kanalizację deszczową. Na corocznych spotkaniach prosiliśmy, żeby ujęto ją w planie inwestycji - mówi redakcji TuWroclaw.com Jolanta Silingiewicz, przewodnicząca Rady Osiedla Jerzmanowo-Jarnołtów.

Reklama

Mieszkańcy wskazują, że głównym problem jest brak miejsca, w które woda może spływać. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu podkreśla, że zarówno ulica Domańskiego jak i Rodła zyskały nawierzchnię asfaltową. Nie została jednak wybudowana kanalizacja deszczowa, o którą wnioskowali mieszkańcy.


- Po wybudowaniu kanalizacji sanitarnej na ulicach Domańskiego i Rodła drogi te zostały odtworzone w wyższym standardzie. W miejscu dawnych nawierzchni gruntowych został położony asfalt. Nie budowaliśmy tam kanalizacji deszczowej. W połowie ul. Domańskiego (pomiędzy ul. Płużną i Rodła), po większych opadach tworzy się kałuża, co wynika ze spadków podłużnych drogi - informuje Martyna Bańcerek, rzecznik prasowa MPWiK we Wrocławiu. W miejscu tworzenia się bajora planowane jest utworzenie powiększonego pobocza, które będzie zbierać zalegającą wodę. Problem nie zostanie jednak szybko rozwiązany.

Reklama

- Biorąc pod uwagę obecny zakres prac drogowych wykonywany w ul. Płużnej i planowane następne w ul. Jerzmanowskiej, Gruszowej, Osinieckiej i Jarnołtowskiej, wszystkie tego rodzaju przypadki będą wykonywane zbiorczo na koniec prac, w okolicach końca sierpnia i początku września - przekazuje Martyna Bańcerek.


W ramach inwestycji prowadzonej przez MPWiK Wrocław do tej pory wyremontowano ulice: Branickiego, Koronną, Domańskiego, Rodła, Gałowską, łączniki ul. Gałowskiej, Jarnołtowska – boczna.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości