Reklama

Tomasz Siemoniak we Wrocławiu: „Z podziwem obserwuję prezydenta Sutryka”

19/01/2020 17:30

W niedzielę Wrocław odwiedził jeden z kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak. – Z podziwem obserwuję, jak prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podchodzi do rozwiązywania konkretnych problemów – mówił Siemioniak.

Tomasz Siemoniak podkreślał, że nie kandydowałby na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, gdyby nie czuł, że nie ma poparcia na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu i rodzinnym Wałbrzychu. – Tu są ludzie, z którymi współpracuję od lat – podkreśla polityk.


I dodaje, że spotkał się w niedzielę z samorządowcami. – Są oni solą ziemi dolnośląskiej i mają zaufanie do mnie jako do osoby, która była samorządowcem, przez lata zajmowała się samorządem i która wierzy to, że Platforma Obywatelska jest partią samorządu i samorząd powinien stać na pierwszym miejscu – wyjaśnia Siemoniak.

Reklama

Kandydat na przewodniczącego PO spotkał się w niedzielny poranek z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem.


– Wierzę w to, co prezydent Sutryk powiedział jakiś czas temu, czyli że trwająca obecnie kadencja jest kadencją polityki społecznej. Z podziwem obserwuję, jak prezydent Wrocławia podchodzi do rozwiązywania konkretnych problemów – powiedział Siemoniak.


Politykowi bardzo zależy na tym, żeby samorządowcy, niezależnie od tego czy w wyborach mieli poparcie PO, byli członkami zespołu pracującego nad tym, żeby Polska lokalna miała się znacznie lepiej. – Problemy są ogromne: zdrowie, edukacja czy transport publiczny – wyliczył Siemoniak.

Reklama

Polityk podkreślał, że Platforma Obywatelska jest szeroką partią centrum i nie dopuści do skrętu w lewo. Kandydat na przewodniczącego chce, żeby w PO było miejsce zarówno dla konserwatystów, jak i ludzi o lewicowej wrażliwości.


Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna ogłosił niedawno że po czterech latach trudnej pracy zostawia Platformę Obywatelską i udzielił poparcia Tomaszowi Siemoniakowi. Zdaniem Schetyny to najlepszy kandydat, który będzie liderem wielkiego projektu. Jak dodaje, Siemoniak to jego przyjaciel, z którym od lat robi politykę.

Reklama

O fotel przewodniczącego PO, poza Siemoniakiem, ubiegają się: Bogdan Zdrojewski, Borys BudkaJoanna Mucha.


Pierwsza tura wyborów na szefa PO zaplanowana jest na 25 stycznia, ewentualna druga odbędzie się zaś 8 lutego.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości