Reklama

Torowisko na Legnickiej nie daje ludziom spać. MPK: "nie stwierdzono hałasu"

13/09/2023 08:39

Po zakończonym właśnie remoncie torowiska na ulicy Legnickiej mieszkańcy okolicznych bloków są sfrustrowani: powodowany przez tramwaje hałas nie zniknął, bo sąsiedni odcinek szyn nie doczekał się prac. "Mamy czekać na następną modernizację kolejnych 10 lat?" - pytają.

Pan Łukasz, który mieszka obok skrzyżowania Kwiskiej z Małopanewską, problem hałasujących tramwajów na tym odcinku torowiska zgłaszał kilkakrotnie już dwa lata temu.  "Przejeżdzające tramwaje na tym odcinku są bardzo głośne i z każdym tygodniem jest coraz gorzej. Proszę o kontrolę torowiska na tym odcinku" - pisał do MPK w lipcu 2021 roku.


Prośbę ponowił we wrześniu tego samego roku: "Ostatni tramwaj na tej linii jeżdzie o 0.03, a pierwszy tramwaj - o 4.38. Czyli na sen zostają 4 godziny i 35 minut. Gdzie w tej okolicy mieszka kilkaset osób! Tramwaje na tej linii średnio jeżdzą co 3 minuty! Remont torowiska na ulicy Popowickiej ma się skończyć po 2022! Jeżeli nie ma możliwości naprawy tego odcinka to zaproponuję ograniczenie prędkości na tym odcinku. Przynajmniej w godzinach 22-0.03 oraz 4.38-7" - pisał.

Reklama

Wreszcie mieszkańcy doczekali się remontu torowiska na ulicy Legnickiej. Mieli ogromne nadzieje, że prace rozwiążą problem hałasu. Ostatecznie do modernizacji wybrano tylko najbardziej zużyte odcinki i uciążliwy dla mieszkańców fragment torów między Kwiską i Małopanewską nie został ujęty w zakresie inwestycji. Wyremontowane zostały tylko przejazdy przez skrzyżowanie Kwiskiej z Legnicką i rozjazd w kierunku zajezdni Popowice. Powstała tu również betonowa zabudowa torowiska, a asfaltowa nawierzchnia została odtworzona.


- Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców. Wszystkie sygnały świadczące o wadliwym bądź dyskomfortowym funkcjonowaniu naszej infrastruktury sprawdzamy. Inspektorzy ds. torów byli na miejscu, dokonano oględzin torowiska między przystankami Kwiska i Małopanewska. Wstępna analiza nie wskazuje na wady lub uszkodzenia, mogące generować nadmierny hałas. Dokonane pomiary nie stwierdziły przekroczeń dopuszczalnych norm. Sytuacji będziemy się jeszcze przyglądać i w najbliższych dniach wykonamy kolejne pomiary głośności na wskazanych odcinkach - zapowiada po naszej interwencji MPK Wrocław, ale nawet jeśli stwierdzi ostatecznie, że torowisko jest tutaj faktycznie zbyt głośne, na nowe inwestycje na... razie pieniędzy nie ma.

Reklama

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości