Reklama

Torowisko przy Dworcu Głównym w rozsypce. "Grozi wykolejeniem"

14/03/2024 09:45

Torowisko na Peronowej we Wrocławiu - tuż obok Dworca Głównego PKP - musi przejść pilne naprawy. Szyny są popękane i dalsza jazda po nich może grozić wykolejeniem tramwajów. Tak wykazała ekspertyza przeprowadzona ostatnio przez MPK. Prace rozpoczną się w sobotę i potrwają tydzień. 

- Ekspertyza wykazała, że tory w tym miejscu są bardzo wyeksploatowane i popękane. Grozi to wykolejeniem, dlatego potrzebne są tam pilne prace remontowe - przekazała portalowi TuWroclaw.com Katarzyna Pawlak z biura prasowego MPK. Przypomnijmy, że prace na Peronowej były prowadzone już we wcześniejszych latach, m.in. w 2017 i 2020 roku. Były to wówczas jednej z największych remontów. MPK w rejonie Dworca Głównego, Piłsudskiego i Peronowej wymieniło wówczas 5 rozjazdów, 7 zwrotnic i 16 krzyżownic, obejmując pracami łącznie ponad pół kilometra torów.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Ile potrwa naprawa? - W ciągu tygodnia chcemy naprawić torowisko, a tydzień później, pod koniec marca, po związaniu warstwy nawierzchni i międzytorza, także autobusy wrócą na swoje przystanki - dowiadujemy się. 

Reklama

Z powodu prac do 23 marca tramwaje linii 2, 8, 9, 17 i 18 będą kursowały objazdami, a autobusy linii K, N, 145, 146, 206, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 251, 253, 255, 257 i 259 będą zatrzymywały się w innym miejscu niż dotąd.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości