Reklama

Tragedia na Legnickiej i prezydencki patronat dla marszu równości [PODSUMOWANIE DNIA]

12/09/2019 20:54

Tragiczny wypadek na Legnickiej: w zderzeniu z samochodem zginął tam 25-latek kierujący hulajnogą elektryczną. Dolnośląskiej jest pierwszym województwem, które zaapelowało do rządu o ogłoszenie klimatycznego stanu wyjątkowego. Prezydent Jacek Sutryk obejmie patronatem marsz równości, który wkrótce przejdzie przez Wrocław.

Przy skrzyżowaniu Legnickiej i Niedźwiedziej około godziny 9:30 doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z hulajnogą. Kierujący hulajnogą młody mężczyzna zmarł na miejscu.


Radni sejmiku województwa dolnośląskiego zaapelowali w czwartek do polskiego rządu o podjęcie kompleksowych działań na rzecz walki ze zmianą klimatu. Przyjęty przez radnych dokument zakłada m.in. ogłoszenie przez rządzących klimatycznego stanu wyjątkowego.


Tegoroczny wrocławski marsz równości został objęty honorowym patronatem prezydenta Jacka Sutryka. Na pochodzie magistrat będzie reprezentowany przez Bartłomieja Ciążyńskiego, doradca prezydenta ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii.

Reklama

W czwartek, po godz. 13, na ulicy Legnickiej, na wysokości placu Jana Pawła II, doszło do wypadku z udziałem motocykla. Kierujący motocyklem 29-latek został przewieziony do szpitala.


Funkcjonariusze wrocławskiej policji otrzymali w nocy zgłoszenie o próbie włamania do lokalu z kebabem. Włamywacze próbowali do niego wejść, używając łomu, nożyc do metalu oraz wiertarki.


Wiele wskazuje na to, że w miejscu likwidowanego Tesco przy Długiej powstanie supermarket sieci Kaufland. Złożyła ona wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w tej sprawie. 

Reklama

Firma Napollo zakupiła grunt pod realizację kolejnego parku handlowego typu convenience. Najnowszy N-Park zaplanowany jest we Wrocławiu, u zbiegu ulic Opolskiej, Karwińskiej i Krakowskiej. Będzie to trzeci obiekt pod tą marką we Wrocławiu. Start procesu komercjalizacji zaplanowany jest na jesień tego roku, a otwarcie - na przełom 2021 i 2022 r.


We wrocławskim zoo na świat przyszedł jedenasty „afrykański Bambi”. Dikdik jest jedną z najmniejszych antylop na świecie. Nowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego od razu skradł serca odwiedzających Afrykarium. Na pierwszy rzut oka jest płochliwy i nieśmiały, ale zachowuje się niczym gwiazda estrady.

Reklama

Sezon artystyczny we Wrocławskim Teatrze Lalek rozpocznie się od nowego cyklu komediowych spektakli improwizowanych. Dwiema kolejnymi premierami będą przedstawienia dla najmłodszych i młodzieży. Pod koniec sezonu odbędzie się kolejna edycja Przeglądu Nowego Teatru Dla Dzieci. 


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości