W poniedziałkowy poranek na drodze krajowej nr 94 w Radwanicach doszło do tragicznego wypadku. Bus potrącił 40-letniego rowerzystę jadącego trasą między Wrocławiem a Siechnicami. Mimo długiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.
Do wypadku doszło w poniedziałek, 19 stycznia, po godzinie 8, na drodze krajowej nr 94 na odcinku Wrocław - Siechnice. Przy wjeździe do miejscowości Radwanice (na wysokości myjni) bus jadący w kierunku Oławy potrącił rowerzystę. - Niestety, mimo długiej reanimacji, życia 40-letniego mężczyzny nie udało się uratować – przekazał nam komisarz Wojciech Jabłoński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.
Na miejsce wezwano policję, pogotowie ratunkowe i inne służby, które przez dłuższy czas prowadziły akcję ratunkową i zabezpieczały teren.
Po zakończeniu reanimacji na miejscu wypadku rozpoczęły się czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. – Wiadomo, że kierowca busa był trzeźwy. Na miejscu trwają działania policjantów pod nadzorem prokuratora, które mają na celu ustalenie okoliczności tragicznego zdarzenia – dodał komisarz Jabłoński.
Śledczy będą ustalać m.in. przebieg zdarzenia oraz to, czy obaj uczestnicy ruchu stosowali się do przepisów.
Z powodu wypadku na DK94 wprowadzono ruch wahadłowy, który według wstępnych szacunków może potrwać d godz. 11.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Czy rower był sprawny i miał właściwe oświetlenie? Czy rowerzysta miał właściwą odzież oraz odblaski? Jeśli nie, to sam sobie winny