Reklama

Trzy wrocławskie targowiska skontrolowane. Słabo to wygląda

27/04/2023 09:48

Dolnośląscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali targowiska na terenie Dolnego Śląska. We Wrocławiu pod lupę wzięli Targowisko Świebodzki, Pasaż Zielińskiego i Młyn Sułkowice. A tam - nielegalny tytoń i podrabiana odzież.

Oprócz trzech popularnych targowisk we Wrocławiu dolnośląska KAS sprawdziła także Giełdę w Lubiniu oraz targi w Bielawie, Obornikach Śląskich, Środzie Śląskiej, Trzebnicy, Jaworzynie Śląskiej, Ząbkowicach Śląskich, Strzelinie, Nowej Rudzie-Słupcu, Dzierżoniowie i Sieniawce. W trakcie tych kontroli wykryli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy (25 410 paczek papierosów i 45 kg tytoniu) oraz  1886 sztuk odzieży i torebek, oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Ich wartość to w sumie 48 020 zł. 


- Gdyby nielegalne towary trafiły na „czarny rynek”, straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby 626 341 zł - informuje Sebastian Polański z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Reklama

Osobm, które wprodzajają podrobione towary do obrotu, grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi można dostać grzywnę i 3 lata więzienia. Na razie KAS wystawiła 25 mandatów na kwotę 25 360 zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości