Dolnośląscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali targowiska na terenie Dolnego Śląska. We Wrocławiu pod lupę wzięli Targowisko Świebodzki, Pasaż Zielińskiego i Młyn Sułkowice. A tam - nielegalny tytoń i podrabiana odzież.
Oprócz trzech popularnych targowisk we Wrocławiu dolnośląska KAS sprawdziła także Giełdę w Lubiniu oraz targi w Bielawie, Obornikach Śląskich, Środzie Śląskiej, Trzebnicy, Jaworzynie Śląskiej, Ząbkowicach Śląskich, Strzelinie, Nowej Rudzie-Słupcu, Dzierżoniowie i Sieniawce. W trakcie tych kontroli wykryli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy (25 410 paczek papierosów i 45 kg tytoniu) oraz 1886 sztuk odzieży i torebek, oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Ich wartość to w sumie 48 020 zł.
- Gdyby nielegalne towary trafiły na „czarny rynek”, straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby 626 341 zł - informuje Sebastian Polański z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.
Osobm, które wprodzajają podrobione towary do obrotu, grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi można dostać grzywnę i 3 lata więzienia. Na razie KAS wystawiła 25 mandatów na kwotę 25 360 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze