Reklama

Tunel, którym szybciej dojedziemy z Wrocławia do Czech gotowy. Wygląda imponująco!

17/05/2023 09:11

Ma ponad 2,3 km długości i będzie najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce. Powstał na nowej drodze S3, która pozwoli szybciej dotrzeć z Wrocławia do Czech. Właśnie zakończyły się prace kostrukcyjne. Kiedy pojadą tędy kierowcy?

Tunel będzie częścią budowanego właśnie nowego odcinka drogi ekspresowej S5 z Bolkowa przez okolice Kamiennej Góry do granicy w Lubawce. Wydrążony w skale przejazd powstaje między miejscowościami Sady Górne i Nowe Bogaczowice, czyli tuż za Bolkowem. 


W obu nawach tunelu - w każdym z kierunków ruchu - będą dwa pasy ruchu i dodatkowy pas awaryjny. Między nitkami będzie też dodatkowy przejazd ewakuacyjny. Obok tunelu powstnie też lądowisko dla śmigłowców ratowniczych.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY TUNELU


– Zakończenie betonowania tunelu umożliwiło rozpoczęcie prace związanych z jego wyposażeniem w urządzenia i systemy bezpieczeństwa. Prowadzone są także roboty ziemne, które dotyczą wykonania docelowej konstrukcji jezdni. Jednocześnie prowadzone są prace na ciągu głównym drogi ekspresowej S3 oraz w tunelu TS-32 – informuje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Reklama

akończenie robót na tym odcinku drogi ekspresowej S3 planowane jest w I połowie 2024 roku.


W ramach tej trasy powstaje jeszcze jeden, znacznie krótszy - 300 metrowy tunel. Cała inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Dzięki liczącej 31 kilometrów trasie dojazd z Wrocławia do czeskiej granicy będzie zajmował mniej niż 1,5 godziny. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości