Reklama

Uczniowie mogą już bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej

01/09/2018 18:15

Od 1 września wszyscy uczniowie, którzy nie ukończyli 21. roku i podczas kontroli okażą ważną legitymację szkolną, mogą podróżować wrocławską komunikacją miejską bez uiszczania opłaty. Pomysł ten został jednogłośnie przegłosowany przez wszystkie kluby rady miejskiej.

W życie wszedł przepis, w myśl którego do bezpłatnych przejazdów uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz powstałych w wyniku reformy edukacji ponadpodstawowych. Podczas kontroli trzeba jedynie okazać ważną legitymację jednej z wymienionych szkół.


Według szacunków magistratu, z bezpłatnych przejazdów będzie mogło skorzystać ponad 80 tysięcy wrocławian. By uczniowie mogli jeździć za darmo, miasto w tym roku wyda 2,5 miliona złotych, a w kolejnych latach kwota ta wzrośnie do 10 milionów.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości