Od 1 września wszyscy uczniowie, którzy nie ukończyli 21. roku i podczas kontroli okażą ważną legitymację szkolną, mogą podróżować wrocławską komunikacją miejską bez uiszczania opłaty. Pomysł ten został jednogłośnie przegłosowany przez wszystkie kluby rady miejskiej.
W życie wszedł przepis, w myśl którego do bezpłatnych przejazdów uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz powstałych w wyniku reformy edukacji ponadpodstawowych. Podczas kontroli trzeba jedynie okazać ważną legitymację jednej z wymienionych szkół.
Według szacunków magistratu, z bezpłatnych przejazdów będzie mogło skorzystać ponad 80 tysięcy wrocławian. By uczniowie mogli jeździć za darmo, miasto w tym roku wyda 2,5 miliona złotych, a w kolejnych latach kwota ta wzrośnie do 10 milionów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze