Dokładnie o godzinie 4:45, 1 września 1939 roku, rozpoczęła się niemiecka agresja na Polskę, co dało początek II wojnie światowej. III Rzesza zaatakowała Rzeczpospolitą na całej długości granicy, a symbolicznym początkiem wojny stał się niemiecki ostrzał Westerplatte w Gdańsku. W sobotę - w 79. rocznicę tych wydarzeń - na Cmentarzu Żołnierzy Polskich przy ulicy Grabiszyńskiej oddano hołd bohaterom.
W uroczystościach wzięli udział m.in. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, członek zarzadu województwa Jerzy Michalak, dowódca Garnizonu Wrocław płk Dariusz Krzywdziński, a także przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej. Po apelu pamięci i salwie honorowej uczestnicy złożyli wieńce i wiązanki kwiatów przy Pomniku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze