Reklama

W piątek Święto Policji. Mundurowi zapraszają wrocławian do wspólnej zabawy

03/08/2017 10:01

Pamiętaj, by w najbliższy piątek złożyć życzenia swojemu dzielnicowemu. 4 sierpnia w Polsce obchodzone jest Święto Policji. Mundurowi z Wrocławia ten dzień chcą spędzić razem z wrocławianami na rodzinnym festynie. Nie zabraknie też oficjalnych uroczystości, awansów i odznaczeń.

– Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji, jak i tych, z którymi, na co dzień współpracują – tłumaczy asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.


Obchody z okazji 98. rocznicy powstania Policji Państwowej we Wrocławiu odbędą się w piątek. Główne uroczystości i pokazy będą miały miejsce na placu Wolności. Nie zabraknie tem policyjnej orkiestry, pokazu sprzętu służbowego i atrakcji dla najmłodszych, których na festynie powita Komisarz Lew – policyjna maskotka.

Reklama

– W związku z tą wyjątkową okazją chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami angażują się w budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Jednocześnie pragniemy uczcić to święto wraz ze wszystkimi Dolnoślązakami. Dlatego, jak co roku, organizujemy dla naszych mieszkańców festyn, gdzie wszyscy, starsi i młodsi, będą mogli świętować i bawić się z nami oraz poznawać różne ciekawe rzeczy dotyczące pracy Policji – mówi asp. szt. Petrykowski .


Policyjne święto to także okazja do wręczenia awansów. W tym na całym Dolnym Śląsku awansowało już ponad 2 tys. funkcjonariuszy. Dodatkowo podczas piątkowych uroczystości medale za Długoletnią Służbę, odznaki Zasłużony Policjant oraz Krzyże Zasługi odbierze w sumie 225 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji, a 17 osób zostanie odznaczonych, jako Zasłużeni dla Policji.

Reklama

Główne uroczystości wojewódzkich obchodów Święta Policji, związane z uczczeniem na Dolnym Śląsku 98 rocznicy powstania Policji Państwowej, w których udział weźmie wielu zaproszonych gości, w tym m.in. delegacje Policji niemieckiej i czeskiej, odbędą się 4 sierpnia na pl. Wolności we Wrocławiu. O godz. 12.00 w Narodowym Forum Muzyki z udziałem pocztów flagowych i sztandarowych, nastąpi uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania, odznaczeń i wyróżnień.


Wcześniej, w tym samym dniu, z okazji Obchodów Święta Policji na Dolnym Śląsku oddany zostanie hołdu poległym i zamordowanym policjantom. W godzinach rannych, po wystawieniu wart honorowych i wspólnej modlitwie, złożone zostaną wieńce i wiązanki przy ul. Wittiga, przed tablicą ku czci funkcjonariuszy zamordowanych przez NKWD w Twerze oraz na Cmentarzu Osobowickim, pod pomnikiem poległych policjantów. Wieńce i kwiaty złożą m.in. przedstawiciele władz Wrocławia i województwa dolnośląskiego, kierownictwa dolnośląskiej Policji, związków zawodowych Policji, innych służb mundurowych, byli komendanci Policji, a także kombatanci i emeryci.

Reklama

Uroczystość na pl. Wolności poprzedzi msza św. w kościele pw. świętych Stanisława, Doroty i Wacława, która zostanie odprawiona w intencji dolnośląskiej Policji. Początek uroczystości o godz. 10.30. Następnie zgromadzenie przejdą na pl. Wolności, gdzie rozpocznie się festyn.


W dolnośląskiej policji pracuje 7 456 policjantek i policjantów oraz 1 719 pracowników cywilnych.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości