Reklama

W poniedziałek nie kasuj biletu w komunikacji zbiorowej w mieście i w rejonie Wrocławia

21/09/2014 00:00

W najbliższy poniedziałek nie trzeba będzie kasować biletów we wrocławskich tramwajach i autobusach oraz w komunikacji zbiorowej kursującej w rejonie Wrocławia. To część obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Również z tej okazji na ulice naszego miasta wyjedzie kawalkada rowerzystów.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września 2014 roku jeździmy we Wrocławiu komunikacją miejską bez biletu. Podobnie jak w ubiegłym roku do obchodów ETZT przyłączyły się gminy: Miękinia, Kobierzyce, Siechnice, Kąty Wrocławskie, Długołęka, Wisznia Mała - zatem komunikacja międzygminna w tym dniu również będzie bezpłatna.

 


– Dodatkowo w ramach podpisanej umowy z Kolejami Dolnośląskimi i Przewozami Regionalnymi w dniu 22 września 2014 r. jeździmy pociągami tych przewoźników w sieci kolejowej pozostającej w granicach administracyjnych Wrocławia bezpłatnie – wtrąca Małgorzata Szafran z Wydziału Komunikacji Miejskiej w Urzędzie Miejskim Wrocławia.


 


Urzędnicy z magistratu dodają, że w związku z zaplanowanym na 21 września zgromadzeniem publicznym – przejazdem rowerowym w godzinach od 11.00 do 13.00 na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym.

Reklama

 


Kawalkada cyklistów przejedzie następującymi ulicami: rozpoczęcie Plac Nowy Targ – ul. Św. Katarzyny – Plac Dominikański – ul. Piotra Skargi – ul. H. Kołłątaja - Tadeusza Kościuszki – ul. Stawowa – ul. Borowska – ul. Ślężna – ul. Gliniana – ul. Hubska – ul. Kamienna – Pl. Powstańców Śląskich – ul. Powstańców Śląskich – ul. Swobodna – ul. T. Zielińskiego – ul. J. Piłsudskiego – ul. Podwale – ul. Ruska – ul. Białoskórnicza – ul. Nowy Świat – ul. Grodzka - Most Uniwersytecki – ul. B. Drobnera – ul. W Łokietka – Pl. Św. Macieja – ul. Trzebnicka – ul. Kleczkowska – ul. L. Siemieńskiego – ul. J.I. Kraszewskiego – ul. W. Reymonta – Park Staszica, gdzie nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Reklama

 


Przejazd rowerowy jest organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności 2014. Celem jest przede wszystkim propagowanie transportu rowerowego jako jednego z najbardziej przyjaznych rodzajów transportu w mieście, popularyzacja roweru jako szybkiego, ekonomicznego, całorocznego środka transportu. Organizatorem jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, a planowana liczba uczestników to około 500 osób.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości