Reklama

W poniedziałek pojedziemy nowym odcinkiem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

30/11/2022 14:12

Już w poniedziałek, 5 grudnia, po godz. 11, ruszy nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławskiej, łączący ulicę Grota-Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich, na wysokości ulicy Buforowej. A już po dwóch tygodniach kierowcy pojadą drugim nowym odcinkiem. 

2,5-kilometrowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia między Grota-Roweckiego i rondem w Żernikach kosztował 30 mln zł. Do ruchu zostanie udostępniony w przyszły poniedziałek. Dzięki temu fragmentowi jadący w kierunku okolic ulicy Zwycięskiej nie będą już musieli korzystać z wąskich dróg w okolicach Radomierzyc.


Ten krótki odcinek WOW to część południowego odcinka obwodnicy - drugą część stanowi odcinek przez Wysoką, który od kilku miesięcy czeka na decyzję ZRiD, by na jej podstawie został ogłoszony przetarg na budowę.

Reklama

Natomiast 20 grudnia otwarty zostanie dłuższy, 10-kilometrowy odcinek Łany (od ronda przy Strachocińskiej) - Długołęka (Mirków), zbudowany za 165 mln zł. Jego częścią są m.in. wiadukt nad linią kolejową i most nad Widawą. Połączy WOW z dojazdem do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.


ZOBACZ TEŻ: Obwodnica Łany - Długołęka. Przejechaliśmy całą [FILM]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości