Już w poniedziałek, 5 grudnia, po godz. 11, ruszy nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławskiej, łączący ulicę Grota-Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich, na wysokości ulicy Buforowej. A już po dwóch tygodniach kierowcy pojadą drugim nowym odcinkiem.
2,5-kilometrowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia między Grota-Roweckiego i rondem w Żernikach kosztował 30 mln zł. Do ruchu zostanie udostępniony w przyszły poniedziałek. Dzięki temu fragmentowi jadący w kierunku okolic ulicy Zwycięskiej nie będą już musieli korzystać z wąskich dróg w okolicach Radomierzyc.
Ten krótki odcinek WOW to część południowego odcinka obwodnicy - drugą część stanowi odcinek przez Wysoką, który od kilku miesięcy czeka na decyzję ZRiD, by na jej podstawie został ogłoszony przetarg na budowę.
Natomiast 20 grudnia otwarty zostanie dłuższy, 10-kilometrowy odcinek Łany (od ronda przy Strachocińskiej) - Długołęka (Mirków), zbudowany za 165 mln zł. Jego częścią są m.in. wiadukt nad linią kolejową i most nad Widawą. Połączy WOW z dojazdem do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze