Reklama

W środę oficjalne nadanie nazwy wrocławskiemu bulwarowi Matki Teresy z Kalkuty

03/09/2018 14:40

W najbliższą środę, 5 września odbędą się oficjalne uroczystości związane z nadaniem nowej nazwy jednemu z wrocławskich Bulwarów. To efekt uchwały wrocławskiej rady miejskiej, która została przyjęta w marcu tego roku.

Zgodnie z decyzją radnych bulwar zlokalizowany w południowo-wschodniej części Ostrowa Tumskiego będzie nosił nazwę bulwar św. Matki Teresy z Kalkuty. Oficjalne nadanie imienia bulwarowi odbędzie się w środę.


Uroczystości o godz. 18:30 poprzedzi msza święta we wrocławskiej archikatedrze. Później wiceprzewodniczący rady miejskiej Jerzy Skoczylas oficjalnie odsłoni tablicę z nową nazwą bulwaru.


Za nadaniem bulwarowi imienia Matki Teresy podczas marcowego głosowania opowiedziało się 26 z 36 radnych miejskich. Jedynym klubem, który w całości poparł wniosek, był klub PiS. Pozostałe środowiska mimo braku dyskusji w tej sprawie były w tej kwestii podzielone (3 radnych było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu, a 3 w ogóle nie wzięła udziału w głosowaniu).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości