W środę (15 sierpnia) w całym kraju obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego. Wrocławskie uroczystości z tej okazji odbędą się w sercu miasta.
O godzinie 10:00 w Kościele Garnizonowym odprawiona zostanie msza święta w intencji żołnierzy. W samo południe na placu Gołębim odbędzie się uroczysty apel.
Od 10:00 do 14:30 na placu Solnym wszyscy zainteresowani będą mogli się spotkać z żołnierzami i obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego.
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest od 1992 roku na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, w której polscy żołnierze pokonali armię bolszewicką. Na ten sam dzień przypada też święto Wniebowzięcia Matki Bożej – z tej okazji 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze