Reklama

W środę Święto Wojska Polskiego. Zobacz, jak będą świętować wrocławscy żołnierze

13/08/2018 11:09

W środę (15 sierpnia) w całym kraju obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego. Wrocławskie uroczystości z tej okazji odbędą się w sercu miasta.

O godzinie 10:00 w Kościele Garnizonowym odprawiona zostanie msza święta w intencji żołnierzy. W samo południe na placu Gołębim odbędzie się uroczysty apel.


Od 10:00 do 14:30 na placu Solnym wszyscy zainteresowani będą mogli się spotkać z żołnierzami i obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego.


Święto Wojska Polskiego obchodzone jest od 1992 roku na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, w której polscy żołnierze pokonali armię bolszewicką. Na ten sam dzień przypada też święto Wniebowzięcia Matki Bożej – z tej okazji 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości