Reklama

Wiceprezydent Wrocławia zrezygnowała z sejmiku. Będzie nowy radny

11/06/2024 11:51

Renata Granowska, która ponownie objęła stanowisko wiceprezydenta Wrocławia, zrzekła się mandatu radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Nie osłabi to jednak klubu KO, ponieważ jej miejsce zajmie inny działacz PO - Mateusz Jędrachowicz.

Na najbliższej sesji Sejmiku ślubowanie złoży nowy radny Platformy Obywatelskiej Mateusz Jędrachowicz. Zastąpi on Renatę Granowską, która pod koniec maja objęła stanowisko wiceprezydenta Wrocławia. Z tego powodu zrzekła się mandatu radnej w samorządzie województwa. Przypomnijmy, że Renatę Granowską w wyborach poparło 21 573 wrocławian. Lepszy wynik na wrocławskiej liście KO miał tylko jej lider Sławomir Piechota – 31 026.


Mateusz Jędrachowicz, bliski współpracownik szefa regionalnych struktur PO Michała Jarosa, był wymieniany również w gronie kandydatów na stanowisko na wiceprezydenta Wrocławia, które przypadło Platformie Obywatelskiej w ramach umowy koalicyjnej z Jackiem Sutrykiem. Jednak decyzją partii urząd ten objął Michał Młyńczak. Jak już informowaliśmy,  zajmie się sprawami architektury, planowania przestrzennego, mienia komunalnego oraz kwestiami związanymi ze sprzedażą i zakupem nieruchomości

Reklama

Mateusz Jędrachowicz w wyborach do Sejmiku uzyskał 6608 głosów.


Obecnie układ sił w samorządzie województwa prezentuje się następująco: KO-16 radnych, PiS- 13, Trzecia Droga-PSL – 5 i dwie radne niezrzeszone.


 


 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości