Reklama

Wiceprezydent Wrocławia zrezygnowała ze stanowiska. Jacka Sutryka oceniła na "tróję"

19/02/2024 21:03

Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska zrezygnowała ze stanowiska. Działaczka Platformy Obywatelskiej od wielu tygodni wspierała szykującego się do startu w wyborach prezydenckich Michała Jarosa, a pytana o ocenę rządów Jacka Sutryka odpowiedziała, że zasłużył na "dostateczny".

Renata Granowska była wiceprezydentem Wrocławia od 2018 roku - od początku kadencji Jacka Sutryka. Odpowiadała głównie za edukację. Gdy niedawno dziennikarze Radia Wrocław poprosili ją jednak o ocenę pięciu lat rządów Sutryka w szkolnej skali odpowiedziała ze szczerością: Ta ocena jest dostateczna.


Renata Granowska w ostatnich tygodniach coraz odważniej wspierała kandydaturę Michała Jarosa - głównego rywala Sutryka. Cierpliwość prezydenta skończyła się już w styczniu, gdy odwołał Granowską z rady nadzorczej MPWiK. Już wtedy mówiło się, że dni szefowej wrocławskiej PO w ratuszu są policzone. Dziś wiceprezydent sama zrezygnowała z dalszej współpracy z Jackiem Sutrykiem.

Reklama

Renata Granowska w kwietniowych wyborach będzie startowała do sejmiku dolnośląskiego. Ma drugie miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu wrocławskim.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości