Reklama

Wielka blokada autostrady A4. Wojewoda: omijaj ją, wyjazd dopiero w Niemczech!

19/03/2024 17:35

Rolnicy chcą w środę sparaliżować autostradę A4 na Dolnym Śląsku. Wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń zaapelował dziś do kierowców, by omijali tę trasę, bo - wjeżdżając na nią we Wrocławiu - w ekstremalnym wariancie będzie można z niej zjechać dopiero w Niemczech. Rolnicy zamierzają bowiem blokować wszystkie zjazdy z autostrady.

W związku ze środowymi protestami we Wrocławiu zebrał się dziś wojewódzki zespół zarządzania kryzysowego. - Zwracamy się z prośbą, aby szczególnie unikali Państwo jak to tylko możliwe od 20.03.2024r., jazdy autostradą A4 oraz obwodnicą Wrocławia, ponieważ rolnicy w wielu miejscach planują blokować zjazdy oraz wjazdy na te drogi - ogłosił po posiedzeniu wojewoda Maciej Awiżeń.


- Istnieje ogromne ryzyko, że po wjechaniu, będzie ogromny problem aby z drogi zjechać. W skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, że będziemy zmuszeni jechać nawet przez kilkadziesiąt kilometrów, zanim znajdziemy niezablokowany zjazd. Natomiast w całkiem ekstremalnej sytuacji, zjechanie możliwe będzie dopiero np. na terytorium Niemiec - w przypadku jazdy na zachód - stwierdził wojewoda dolnośląski.

Reklama

 

 


ZGŁOSZONE DOTĄD BLOKADY WĘZŁÓW A4:



Brzezimierz
Bielany Wrocławskie
Kąty Wrocławskie
Wądroże Wielkie
Budziszów Wielki
Gościsław
Udanin

Rolnicy planują na środę także blokadę trasy S5 Wrocław - Trzebnica (od godz. 8 będzie całkowicie zamknięta dla ruchu) oraz ważnych wjazdów do Wrocławia - kliknij i przeczytaj więcej na ten temat.


 


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości