Reklama

Wielka ewakuacja we Wrocławiu. Wszystko przez potężną bombę lotniczą [LISTA ULIC]

25/05/2023 16:01

W piątek rano służby będą ewakuowały około tysiąca mieszkańców okolic placu Staszica we Wrocławiu. Wczoraj robotnicy pracujący tutaj przy remoncie ulicy natknęli się  na ogromną, ważącą ćwierć tony bombę lotniczą. Od wczoraj pilnuje jej policja. Akcja usuwania niewybuchu ma się zacząć o godz. 11, ale już teraz trwają przygotowania do ewakuacji.

Na ogromną, ważącą 250 kg bombę lotniczą z czasów II wojny światowej natknęli się pracownicy wykonujący prace remontowe. - W rejonie placu Staszica odnaleziono bombę lotniczą, cały teren jest zabezpieczony, patrol saperski będzie jutro podejmował niewybuch - powiedziała nam Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.


Zobacz zdjęcia [KLIKNIJ]


Na piątek zaplanowano także ewakuację mieszkańców. Służby szacują, że ewakuowanych może być nawet dwa i pół tysiąca osób. Chodzi o mieszkańców przebywających na terenie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji bloków przy ul. Dębickiego), ul. Trzebnicka od skrzyżowania z ul. Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich. Następnie Plac ks. Stanisław Staszica od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorską w Plac ks. Stanisława Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, do ul. Łowieckiej oraz ul. Reymonta. Ludzie będą ewakuowani także z budynków znajdujących się przy elektrowni tj. przychodnia zdrowia przy ul. Łowieckiej oraz budynku PGE Kogeneracja SA pl. Staszica 30 oraz budynku przy pl. Staszica 30A. 

Reklama

Saperzy będą podejmować niewybuch od godz. 11, czynności związane z ewakuacja rozpoczną się od godziny 8. Natomiast od godziny 8 do godz. 10:30 w rejonie dworca Wrocław Nadodrze będą stacjonować trzy autobusy dla osób ewakuowanych, które w dalszej kolejności przewiezione zostaną w miejsce bezpieczne. Wstrzymany będzie także ruch kolejowy w pobliżu miejsca odnalezienia niewybuchu. Podczas akcji nie będzie możliwości przejazdu jezdnią pod wiaduktem na ul. Reymonta.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości