W wielkanocny długi weekend (od soboty do poniedziałku) na drogach Dolnego Śląska doszło do 23 wypadków. Policjanci w czasie świąt zatrzymali łącznie 78 pijanych kierowców.
Najspokojniej było w Niedzielę Wielkanocną. Tego dnia na terenie całego województwa policjanci zanotowali tylko 2 wypadki (w sobotę i poniedziałek zanotowano po 10 zdarzeń tego typu).
– Przyczyną wypadków było najczęściej brak rozwagi i brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wykonywanie manewrów, głównie wyprzedzania – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.
Poniedziałek z kolei to dzień powrotów, niestety często „na podwójnym gazie”. Podczas poniedziałkowych kontroli policjantom udało się zatrzymać aż 32 nietrzeźwych kierowców (w niedzielę – 21, w sobotę – 25).
Dla porównania w okresie ostatnich świąt Bożego Narodzenia (24-26 grudnia) na Dolnym Śląsku doszło do 10 wypadków. Wówczas mundurowi zatrzymali 49 nietrzeźwych kierowców.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze