Wrocławianie urodzeni w 2007 roku oraz młode panie kończące m.in. studia lekarskie, pielęgniarskie, psychologiczne czy weterynaryjne dostaną za kilka dni wezwania do zameldowania się przed komisją wojskową. Przejdą badania lekarskie i dostana kategorię wojskową. Prezydent Wrocławia zarządził właśnie, kiedy odbędzie się kwalifikacja wojskowa w 2026 roku. Wszyscy, którzy jej podlegają, zostaną wezwani do... hotelu.
Choć we Wrocławiu dzielnice zlikwidowano już 35 lat temu, zgodnie z zarządzeniem o kwalifikacji wojskowej, to właśnie miejsce zamieszkania na terenie jednej z pięciu byłych dzielnic będzie decydujące w sprawie terminu kwalifikacji wojskowej.
I tak, mieszkańcy dawnego Psiego Pola i Śródmieścia dostaną wezwania na 4 - 26 lutego 2026 r. lub 2 - 26 marca 2026 r. (od godz. 8.00 do godz. 13.00).
Mieszkańcy dawnych Krzyków, Fabrycznej i Starego Miasta będą stawali przed komisją także od 4 do 26 lutego 2026 r. lub od 2 do 26 marca 2026 r. ale od godz. 15.00 do 20.00. Miejsce badania dla wszystkich jest to samo - to Park Hotel Diament przy ul. Muchoborskiej 10.
Te osoby będą musiały pojawić się przed komisją wojskową:
Na spotkanie z komisją mogą przyjść także ochotnicy w wieku 18-60 lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze