Światełko do Nieba i koncert na wrocławskim Rynku zakończyły 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około godz. 3.40 w poniedziałek (26 stycznia) we Wrocławiu zebrano grubo ponad 1,2 mln zł.
W niedzielę, 25 stycznia, odbył się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Wrocławia wyszło około 1000 wolontariuszy. W zeszłym roku w stolicy Dolnego Śląska zebrano rekordową kwotę, czyli 2 mln 411 tys. zł. Jak będzie dziś? Liczenie potrwa jeszcze długo, wiadomo, że deklarowana kwota z godz. 3.40 w poniedziałek rano to 1 mln 233 tys. zł.
W mieście z okazji WOŚP odbyło się mnóstwo wydarzeń, a centrum finałowego grania był oczywiście Rynek. Można było to zobaczyć zabytkowe samochody, spotkać żołnierzy, policjantów i strażaków, ratowników i strażników miejskich, którzy prezentowali swój sprzęt i kwestowali na rzecz potrzebujących.
Od godz.13 na scenie odbywały się koncerty, a ich zwieńczeniem było tradycyjne Światełko do Nieba, które rozświetliło niebo nad Wrocławiem.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla dzieci z chorobami przewodu pokarmowego. Akcji przyświeca hasło "Zdrowe brzuszki naszych dzieci". Zebrane środki zostaną przeznaczone na diagnostykę chorób układu pokarmowego, leczenie najmłodszych pacjentów, a także doposażenie oddziałów gastroenterologii dziecięcej w szpitalach w całej Polsce.
Program - scena na Rynku
Wystawcy
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.20 gospodarką świata to byliśmy jak rządził Edward Gierek teraz to jesteśmy dziady z KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚCIĄ ot papier wszystko przyjmie
Bez komentarza
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
20 gospodarką świata to byliśmy jak rządził Edward Gierek teraz to jesteśmy dziady z KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚCIĄ ot papier wszystko przyjmie