Reklama

Wrocław: Aktywiści zablokowali ulicę Powstańców Śląskich. Z jezdni ściągała ich policja [ZDJĘCIA]

19/06/2022 16:45

W sobotę rano aktywistki i aktywiści Extinction Rebellion Youth zablokowali ulicę Powstańców Śląskich we Wrocławiu, by wyrazić sprzeciw wobec korzystania z paliw kopalnych, których sprzedaż finansuje działania wojenne Putina. Interweniowała policja.

Pięciu spiętych metalowymi rurami aktywistów zablokowało jezdnię, obok, na chodniku, została przeprowadzona akcja performatywna. Osoby w garniturach i maskach, symbolizujących prezydenta Rosji oraz rosyjskiego oligarchę, polewały aktywistkę siedzącą przed nimi sztuczną ropą, zrobioną z wody i barwnika.


- W mediach głównego nurtu dużo mówi się obecnie o tym, że Unia Europejska właśnie wprowadziła zakaz importu ropy z Rosji. Tak naprawdę w życie weszły tylko restrykcje uniemożliwiające transport ropy z Federacji Rosyjskiej do Europy za pomocą statków. Nie ogranicza to w żaden sposób sprowadzania tego surowca poprzez ropociągi takie jak ten leżący na dnie Bałtyku - mówi Patryk Gruszka, aktywista XR Youth.

Reklama

Blokada ulicy Powstańców Śląskich trwała około 3 godzin, dopóki policja nie zdecydowała się na zdecydowaną interwencję. Na miejsce przyjechało 10 radiowozów. Osoby protestujące zostały ściągnięte z ulicy, przeniesione do radiowozów i zabrane na komisariat.


Jeden z kierowców stracił cierpliwość i próbował ominąć protestujących, wjeżdżając na chodnik.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości