Reklama

Wrocław: chcieli „wymierzyć sprawiedliwość” kijem do krykieta

16/01/2017 12:21

Policjanci z komisariatu na Psim Polu zatrzymali dwóch mężczyzn oskarżonych o pobicie młodego wrocławianina. Napastnicy, na co dzień mieszkający za granicą podczas pobytu w Polsce postanowili zemścić się za zdarzenie sprzed lat.

– Sprawcy, uderzając pokrzywdzonego po całym ciele m.in. kijem do krykieta, próbowali rzekomo dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za spalenie skutera należącego do jednego z nich – mówi st. asp. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.


Do pobicia doszło na jednej z klatek schodowych Psiego Pola. Na tamtejszy komisariat zgłosił się 21-letni wrocławianin, który twierdził, że został pobity przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było rzekome podpalenie skutera jednego z agresorów, do którego miało dojść kilka lat wcześniej. Pokrzywdzony nie potrafił jednak podać danych sprawców ani ich ewentualnego miejsca pobytu.

Reklama

Policjantom udało się ustalić, że podejrzane osoby na stałe mieszkają za granicą i we Wrocławiu przebywają tylko chwilowo. Funkcjonariusze musieli więc działać bardzo szybko. Jeszcze tego samego dnia udało się ustalić tożsamość i miejsce pobytu jednego ze sprawców. Drugi z nich został zatrzymany następnego dnia. W trakcie przesłuchania jeden z podejrzanych wskazał miejsce ukrycia kija do krykieta, użytego podczas pobicia.


Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości