Reklama

Wrocław: Ekostraż nareszcie ma swój budynek

Wolontariusze z Ekostraży, którzy od lat pomagają potrzebującym zwierzętom, w końcu są "na swoim". Miasto sprzedało im z bonifikatą budynek przy ul. Miłoszyckiej 67 gdzie mają swoją siedzibę i przekazało grunt w użytkowanie wieczyste.

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż, jako właściciel budynku, przeprowadzi jego gruntowny remont, na który łatwiej będzie teraz pozyskać środki z różnych źródeł. Naprawa dachu, ocieplenie budynku i jego izolacja od gruntu oraz kanalizacja - to priorytety. Będąc użytkownikiem wieczystym terenu, organizacja może go zagospodarować zgodnie ze swoimi potrzebami. W planach jest też rozbudowa ośrodka rehabilitacji małych zwierząt z wykorzystaniem kontenerów modułowych.

Katarzyna Szakowska rzecznik Ekostraży: Najważniejszą sprawą dla nas jest wyremontowanie azylu. Musimy naprawić dach, zrobić kanalizację. To są dla nas prioryetowe działania. Będzie nam łatwiej pozyskać środki, czy namówić sponsorów na wyremontowanie własnego budynku - mówiła podczas konferencji.

Reklama

 

- Jak każdego roku około 1600 zwierząt trafia od nas do adopcji, albo na wolność. Jeszcze nie zaczęła się zima a już mamy ponad 200 jeży, spodziewamy ich ponad 300. Trafiają do nas różne zwierzęta, np. ostatnio młode jenoty czy kozioł - dodaje Szakowska.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/11/2024 18:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości