Czy radiowóz na sygnale może na drodze wszystko? Z takiego założenia wyszedł zapewne kierowca policyjnej kii, który w poniedziałek wieczorem na ul. Legnickiej zajechał drogę nauce jazdy. Policjant ze środkowego pasa skręcił tak gwałtownie, że kierowca "elki" nie miał żadnych szans na zatrzymanie się.
Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór na ul. Legnickiej we Wrocławiu. Kierowcy, słysząc sygnały pojazdu uprzywilejowanego rozjeżdżają się na bok, zostawiając środkowy pas dla policji. Radiowóz jedzie środkowym pasem. Nagle jego kierowca wykonuje skręt w prawo tuż przed jadący prawym pasem pojazd nauki jazdy. Dochodzi do zderzenia.
Co na to policja? Dotąd nie odpowiedziała na nasze pytania związane z tym wypadkiem. Może dlatego, że trudno przyznać się do błędu? Zgodnie z kodeksem drogowym, pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać wszystkich zasad ruchu drogowego, ale pod jednym warunkiem - to zachowanie ostrożności. Trudno mówić o nim w tym przypadku...
Zobacz film zamieszczony na kanale Stop Cham:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze