Reklama

Wrocław: Nowe znaki na ruchliwym skrzyżowaniu to samowola

27/12/2022 12:25

Znaki, które pojawiły się na wrocławskim osiedlu Żerniki, sprawiły, że skrzyżowanie Strachowickiej, Rumiankowej i Osinieckiej przestało być skrzyżowaniem równorzędnym, a stało podporządkowanym. Teraz okazuje się, że postawione oznakowanie jest samowolą.

Znaki “ustąp pierwszeństwa” (A-7) stanęły na dwóch wlotach na skrzyżowaniu ulic. Strachowickiej, Rumiankowej i Osinieckiej na wrocławskim osiedlu Żerniki. W ten sposób skrzyżowanie stało się skrzyżowaniem z drogą podporządkowaną. W tej nowej organizacji ruchu zabrakło znaku wskazującego drogę z pierwszeństwem przejazdu. Ustawione znaki nie mają naklejek ZDiUM-u i są zamontowane na nietypowych słupkach.


Sprawą zainteresowała się Rada Osiedla Żerniki, która o nową organizację ruchu zapytała Wydział Inżynierii Miejskiej wrocławskiego ratusza. Okazuje się, że nowo postawione znaki znalazły się na skrzyżowaniu nielegalnie. WIM informuje, że skrzyżowanie nadal jest równorzędne i zapowiada, że sprawą zajmą się urzędnicy na najbliższym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po potwierdzeniu samowoli znaki zostaną zdemontowane. A rada osiedla poszukuje osób, które widziały lub mają zdjęcia ludzi montujących nielegalnie znaki.

Reklama

Co ciekawe, wrocławsckim urzędnikom z Wydziału Inżynierii Miejskiej także zdarzało się montować znaki, które nastepnie ściagali, ponieważ okazały się niezgodne z przepisami:


czytaj więcej: Wrocław: Niezgodna z przepisami tablica zniknęła z Jedności Narodowej • www.tuwroclaw.com



k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości